کتاب آناتومی بالینی اسنل (جلد دوم: اندام) تالیف ریچارد اس. اسنل ترجمه دکتر حسن زاده

  • 23,000 تومان


***ارسال رایگان با خرید بالاتر از 1.5 میلیون تومان***

کتاب آناتومی بالینی اسنل (جلد دوم: اندام) تالیف ریچارد اس. اسنل ترجمه دکتر حسن زاده

این کتاب با هدف آشنایی دانشجویان پزشکی،دندانپزشکی، پرستاری و پیراپزشکی با دانش پایه آناتومی و کاربردهای بالینی آن تهیه شده است.

پیکربندی تمامی فصل های آناتومی بالینی به شیوه ای یکسان است. به این ترتیب دانشجو می تواند به راحتی به مطالب مورد نظر خود دسترسی داشته باشد و به سهولت از بخشی از کتاب به بخش دیگر مراجعه نماید. هر فصل به قسمت های زیر تقسیم می شود:

1-مثال بالینی: یک گزارش موردی کوتاه که نکات آناتومی را در طب برجسته می کند در آغاز هر فصل آمده است.

2-اهداف بالینی: در این قسمت، روی مطالبی از فصل که یادگیری و فهم آن ها اهمیت بیشتری دارد تاکید می شود. دانشجو می تواند با مطالعه اهداف بالینی به ساختارهای اساسی فصل پی برده و به راحتی پایه های دانش خود را مستحکم کند. به علاوه این قسمت به مطالبی اشاره دارد که معمولاً در امتحان ها مورد سوال قرار می گیرند.

3-آناتومی پایه بالینی: در این قسمت، اطلاعات پایه ای درباره ساختمان های آناتومیک مشهود که اهمیت بالینی دارند، ارائه می شود. همچنین مثال های متعددی از تصاویر طبیعی رادیوگرافی، CT اسکن، MRI و سونوگرافی ارائه می شوند. به علاوه تصاویری از مثاطع آناتومیک خاص سر، گردن و تنه هم آورده شده که تفکر دانشجو در باب آناتومی سه بعدی را دامن می زند، این شیوه تفکر اهمیت ویژه ای در تفسیر مطالعات تصویربرداری دارد.

4-آناتومی سطحی: در این قسمت، حد و مرزهای ساختمان های آناتومیک مهم بر سطح بدن نشان داده شده اند، بسیاری از این ساختمان ها فاصله عمیقی با پوست دارند. این بخش اهمیت زیادی دارد زیرا اغلب پزشکان با تجربه به سختی می توانند جیگه بافت های قرار گرفته در عمق را تعیین کنند.

شما می توانید این کتاب را هم اکنون از فروشگاه کتابیار سفارش دهید.

کتاب آناتومی بالینی اسنل (جلد دوم: اندام) تالیف ریچارد اس. اسنل ترجمه دکتر حسن زاده

مشخصات کتاب
موضوع پزشکی علوم پایه - آناتومی
ناشر ارجمند
مولف ریچارد اس. اسنل
مترجم دکتر غلامرضا حسن زاده، دکتر علیرضا فتح الهی، دکتر محمدحسین قربانی، دکتر مریم باعزم
نوبت چاپ دوم
سال چاپ 1395
تعداد صفحات 264
قطع وزیری
نوع جلد گالینگور
شابک 9786002002549

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

کتاب های مرتبط