کتاب افسردگی نهفته مارگارت رابینسون رادرفورد ترجمه شبنم درویش

  • 245,000 تومان196,000 تومان


***ارسال رایگان با خرید بالاتر از 1.5 میلیون تومان***

کتاب افسردگی نهفته مارگارت رابینسون رادرفورد ترجمه شبنم درویش

راه رهایی از کمال طلبی آنگاه که بر افسردگی نقاب می کشد

افسردگی نهفته نه تنها منبعی شگفت انگیز برای افرادی است که در چنگال این سندرم گرفتار شده اند، بلکه ابزاری است روشن بینانه برای کسانی که در پی درک بهتر افسردگی و اضطراب و شرایط گوناگون بروز آن در افراد مختلف اند.

حقیقتا باور دارم که تنها راه پایان دادن به شرم و ترس بیماری های روانی در جامعه روایت کردن داستان هایمان با نام و چهره ی خودمان است. این یعنی جرئت داشتن ، شجاع بودن و برداشتن نقاب هایی که برای پوشاندن آسیب پذیری هایمان در برابر جهان بر چهره زده ایم. درک این آسیب پذیری های ما همان چیزی است که از ما انسان هاییی پیچیده، یگانه و زیبا ساخته و نقطه ای آغاز زندگی پربارتر، رضایت بخش تر و اجتماعی تر است.

درباره کتاب افسردگی نهفته:

اگر با این باور بزرگ شده‌ باشید که احساسات دردناک نشانه‌ی ضعف‌اند، یا اگر آسیب‌پذیربودن باعث احساس ناامنی دائمی‌تان شده باشد، بعید نیست با ساختن یک زندگی زیبا و بی‌نقص، ظاهرتان را حفظ کرده باشید، به نحوی که موفق و مشغول به نظر برسید. در عین این‌که همیشه مسئولیت‌پذیر و در سختی‌ها کنار دیگران هستید، کسی را به دنیای درون خود راه نمی‌دهید. ندایی در درون‌تان می‌گوید مشکلی وجود دارد اما آن را نشنیده می‌گیرید. با خودانتقادی و شرمساری دائمی عجین شده‌اید و ابراز عواطفی چون ترس، خشم، فقدان یا اندوه برایتان عذاب‌آور است. می‌دانید که یک جای کار می‌لنگد اما نمی‌دانید دقیقاً کجا؛ فقط احساس می‌کنید در دام افتاده‌اید و تنها هستید. اگر این توصیفات شبیه شرایط شماست، امکان دارد به افسردگی کاملاً نهفته دچار شده باشید.
به کمک این کتاب و راهنمایی‌های دلسوزانه‌ی مارگارت رادرفورد، متخصص روان‌شناسی بالینی، فرآیند درک کمال‌طلبی‌تان را آغاز خواهید کرد و در ادامه با شناسایی باورهای مخرب و ارتباط با احساساتی که برای طولانی‌مدت سرکوب شده‌اند، تغییر چشمگیری در زندگی خود ایجاد خواهید کرد.
کتاب افسردگی نهفته، برای رهایی از چنگال دردناک و منزوی‌کننده‌ی کمال‌طلبی و پذیرش عشق‌ورزیدن به خود و خویشتن‌پذیری، پلکانی پیشِ رویتان می‌نهد.
اگر برای دوری از رنج‌ها همیشه نعمت‌های زندگی‌تان را می‌شمارید و نمی‌توانید احساسات دردناک را بپذیرید یا ابراز کنید، اگر گرفتار کمال‌طلبی و اضطراب ناشی از آن هستید، اگر کسی خودِ واقعی‌تان را نمی‌شناسد، این کتاب برای شماست.

کتاب افسردگی نهفته مارگارت رابینسون رادرفورد ترجمه شبنم درویش

مشخصات کتاب
موضوع روانشناسی موفقیت
ناشر میلکان
مولف مارگارت رابینسون رادرفورد
مترجم شبنم درویش
نوبت چاپ 22
سال چاپ 1403
تعداد صفحات 232
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
شابک 9786222544461

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب