کتاب انسان در جستجوی خویشتن تالیف رولو می ترجمه دکتر سید مهدی ثریا

  • 77,000 تومان73,250 تومان


کتاب انسان در جستجوی خویشتن تالیف رولو می ترجمه دکتر سید مهدی ثریا

 یکی از معدود مواهب زندگی در دوران هایی دلهره انگیز این است که انسان مجبور به آگاه شدن از خویشتن خود می شود. زمانی که معیارها و ارزش های جامعه به هم می ریزد و مخدوش می شود و ما به روشنی نمی دانیم که چه هستیم و چگونه باید باشیم، چنانکه متیو آرنولد گفته است، به فکر جستجو برای یافتن خود می افتیم. در چنین شرایطی احساس عدم امنیت از هر طرف ما را فرا می گیرد و به این فکر وا می دارد که آیا ممکن است منبعی برای راهنمایی و توانمندسازی ما وجود داشته باشد که به آن توجه نکرده و از آن بهره نبرده باشیم؟

 در بخش های این کتاب نه تنها از دانسته های تازه در روانشناسی به لایه های پنهانی روان اشاره شده است بلکه با تکیه بر خرد کسانی که در طول دوران های گذشته در ادبیات، فلسفه و اخلاق برای یافتن بهترین راه های رفع احساس عدم امنیت خاطر و حل بحران های شخصی کوشیده اند نیز بهره جویی گردیده است. هدف از تدوین این کتاب نشان دادن راه های مقاومت در مقابل عدم تامین خاطری است که در دوران تاریخی حاضر عمومیت دارد. برای رسیدن به این هدف سعی شده است با بهره گیری از قدرت درونی، که ما همه می توانیم از آن بهره‌مند باشیم، راه های رسیدن به ارزش ها و هدف هایی نشان داده شود که در زمان های خالی از امنیت خاطر تکیه گاه ما باشد و به ما قدرت مقاومت و ایستادگی در مقابل یأس ها و دلهره ها بدهد.

 این کتاب چیزی نیست که بتواند جایگزین روان درمانی باشد و یا راه های ارزان و یک روزه برای خوددرمانی ارائه کند؛ اما هر کتابی می تواند خواننده را به نحوی در کار خوددرمانی کمک کند، زیرا شخص می تواند حالات و تجربیات شخصی خود را در مطالب کتاب منعکس یابد و درباه مسائل شخصی و انسجام روانی خود به نکاتی پی ببرد.

شما می توانید این کتاب را هم اکنون از فروشگاه کتابیار سفارش دهید.

فهرست مطالب:

مقدمه: گشودن درها

بخش 1: گرفتاری زمانِ ما

  • فصل 1: تنهایی و دلهره انسان امروزی
  • فصل 2: ریشه درد و ناراحتی ما

بخش 2: کشف مجدد خویشتن

  • فصل 3: تجربه تشخص یافتن
  • فصل 4: تقلا برای (خود) بودن

بخش 3: هدف های انسجام و یکپارچگی

  • فصل 5: آزادی و قدرت درونی
  • فصل 6: وجدان خلاق
  • فصل 7: جرأت، فضیلت بلوغ
  • فصل 8: انسان، فرارونده از زمان

کتاب انسان در جستجوی خویشتن تالیف رولو می ترجمه دکتر سید مهدی ثریا

مشخصات کتاب
موضوع خودشناسی
ناشر دانژه
مولف رولو می
مترجم سید مهدی ثریا
سال چاپ 1400
تعداد صفحات 312
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
شابک 9786005070415

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

کتاب های مرتبط