کتاب به بچه ها کمک کنیم به خودشان کمک کنند تالیف پری گود ترجمه شیوا جمشیدی

  • 27,000 تومان


کتاب به بچه ها کمک کنیم به خودشان کمک کنند تالیف پری گود ترجمه شیوا جمشیدی

فهرست و صفحات اولیه کتاب

فرزندپروری همواره یکی از مسئولیت های چالش انگیز بشر بوده است. در دنیای امروز که فشار همسالان و مواد مخدر و روابط جنسی فقط بخشی از عواملی است که بیش از پیش به پیچیدگی و دشواری این کار افزوده، می توانید به فرزندان خود کمک کنید با تمرکز بر انگیزه درونی و پرورش اعتماد به نفس، از رفتارهای خود تخریبگر پرهیز کنند. کتاب حاضر نیازهای اساسی روانشناختی ای را که در تمامی بچه ها وجود دارد مورد بررسی قرار می دهد و بیان می کند که چگونه می توان به بچه ها آموزش داد به بهترین نحو این نیازها را برآورده کنند. شاه کلید این کار، برقراری رابطه با کیفیت با آن ها است که نحوه انجام دادن آن به اضافه نکات وظرایف مربوط به رفتار با نوجوانان، به بیانی ساده و روان در این کتاب آمده است.

در کتاب حاضر پری گود توضیح می دهد که چطور بسیاری از رفتارهایی که بزرگسالان با هدف کمک به بچه ها انجام می دهند در بهترین حالت ناموثر است و در بدترین حالت ویرانگر روابط بزرگترها با بچه ها است.این نوع کمک بر این باور استوار است که چیزی یا کسی بیرون از خودمان سبب می شود رفتار کنیم؛ در حالی که کمک واقعی بر این فرض استوار است که ما از درون انگیزه داریم و رفتارمان هدفمند است. نویسنده به درستی بر این عقیده است که هرچند نمی توانیم بچه ها را مجبور کنیم مسئول و مستقل باشند، می توانیم به آن ها کمک کنیم در این جهت حرکت کنند. می توانیم به آنها یاد بدهیم کاری را که می کنند و جهت گیری کلی زندگی شان را خود ارزیابی کنند. در جایگاه پدر یا مادر یا معلم یا مشاور بهتر است یاد بگیریم چگونه از تکنیک های اطلاعات دادن و تشویق کردن و تایید کردن استفاده کنیم تا «نفس» را به اعتماد به نفس برگردانیم و به پرورش مسئولیت پذیری کمک کنیم. موثر بودن شیوه فرزندپروری سبب رشد مسئولیت پذیری در بچه ها می شود.

در فصل نخست مسئله اصلی در حوزه فرزندپروری که همان جهت گیری بیرونی است، معرفی شده است. فصل دوم تعریف جدیدی از کمک به دست می دهد تا فرزندپروری در نهایت موثر واقع شود. در فصل های بعدی به مفاهیمی اشاره شده که در مجموع نقشه راه را برای پدر و مادر و معلم و مشاور فراهم می کنند. موضوعاتی که در فصل های 3 تا 7 به آن ها اشاره شده عبارت است از: برقراری رابطه، بررسی دنیای ادراکی، دستیابی به دنیای مطلوب، خودارزیابی، انتخاب نگرشی جدید. این مفاهیم که بر اساس تئوری انتخاب استوارند آن چنان ساده و شیوا بیان شده اند که فهمیدنش برای همه بسیار سهل و آسان است. با وجود این، چنانچه خواننده محترم علاقه مند است اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کند، مطالعه کتاب های پرورش کودکان شاد و در جست و جوی شادمانی مفید خواهد بود.

یکی از ویژگی های چشمگیر این کتاب تصویرپردازی بی نظیر و حرفه ای آن است که نه تنها سبب شده این کتاب بسیار جذاب و دوست داشتنی باشد، بلکه در فهمیدن مفاهیم مهمی که نویسنده گاه به اختصار به آن ها اشاره کرده کمکی شایان توجه کند. هر فصل، با تصویرپردازی دقیق و جالب توجه از پرندگانی که نشان دهنده والدین و بچه ها است، بر یک مفهوم برای توانمند کردن بچه ها تاکید می کند. تصویرپرداز کتاب، جفری هیل، تصویرپرداز و انیماتوری مشهور و بین المللی است که آثارش برنده جوایز معتبر جهانی شده است.

جهت مشاهده مشخصات کتاب روی بخش اطلاعات کتاب کلیک کنید.

برای مشاهده سایر کتاب های روانشناسی اینجا کلیک کنید.

کتاب به بچه ها کمک کنیم به خودشان کمک کنند تالیف پری گود ترجمه شیوا جمشیدی

مشخصات کتاب
موضوع روان‌درمانی و مشاوره - روان‏‌درمانی کودکان
ناشر ارجمند
مولف پِری گود
مترجم شیوا جمشیدی
نوبت چاپ 1
سال چاپ 1398
تعداد صفحات 212
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
شابک 9786002007322

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

کتاب های مرتبط