کتاب بگذار همه چیز آموزگارت باشد تالیف جان کابات زین ترجمه طاهباز

  • 29,000 تومان


کتاب بگذار همه چیز آموزگارت باشد تالیف جان کابات زین ترجمه طاهباز

100 درس ذهن آگاهی، گزیده هایی از زندگی در اوج فاجعه

مقدمه کتاب

18000 بیمار مراقبت های پزشکی و حدود سی سال تجربه و مطالعات علمی در کلینیک کاهش استرس بر اساس ذهن آگاهی (MBSR) و مرکز ذهن آگاهی در مرکز پزشکی دانشگاه ماساچوست نشان داده اند که پرورش هر چه بیشتر ذهن آگاهی از طریق تمرین های رسمی و غیر رسمی نظامدار منظم، می تواند تفاوت چشمگیری -نه تنها در کیفیت زندگی افرادی که از فرسودگی های بهنجار ناشی از استرس مداوم و فزاینده زندگی روزمره ما در این فرهنگ ارتباطات و چندتکلیفی رنج می برند- که در کیفیت زندگی افرادی که دارای دامنه وسیعی از اختلالات استرس مزمن، درد و بیماری های مشخصی هستند، ایجاد کند. این فشارهای زندگی، یافتن زمانی را برای بودن و برای لحظاتی عمل نکردن، که ممکن است جسم و روح ما ار ترمیم کند، بسیار دشوار ساخته اند. چنین لحظاتی که همیشه در دسترس ما هستند اما بسیار آسان از دست می روند، به ما اجازه می دهند که به جای گرفتار شدن در جریان پایان ناپذیر امور وسوسه انگیز و پرزحمت، آنچه را در زندگی مان بیشترین اهمیت را دارد به یاد آوریم، به آن توجه کنیم و در زندگی خود بگنجانیم.

کتاب حاضر که گزیده ای است از کتاب “زندگی در اوج فاجعه” -کتابی که در آن تمرین های ذهن آگاهی، برنامه MBSR و کاربرد ذهن آگاهی در استرس، درد و بیماری به تفصیل توصیف شده اند.- می تواند دریچه ای باشد به سوی تمرین ذهن آگاهی و کشف دوباره بهترین و عمیق ترین بخش از شما. هر یک از این 100 اشارت می تواند آنچه را از قبل  در عمق وجودتان به آن گاه اید به شما یادآوری کند، اینکه در واقع در هر لحظه با یک انتخاب مواجه اید: انتخاب اینکه صرف نظر از آنچه پیش می آید چگونه به لحاظ درونی و بیرونی ارتباطی خردمندانه با این لحظه برقرار کنید. با پذیرش مسئولیت تجربه خودتان به این طریق، کامی عمیق و بالقوه دگرگون ساز در جهت التیام و بهبودی و شادی اصیل بر می دارید، نه در آینده ای “بهتر” که ممکن است هرگز نیاید بلکه در تنها لحظه ای که همیشه برای زندگی کردن، نفس کشیدن، عشق ورزیدن و بودن در اختیار دارید… به عبارت دیگر، در همین لحظه. شما از پیش این قدرت را دارید، این نیرو در ذات همه ما نهفته است. تنها چیزی که می خواهید توجه کردن و مهربان بودن با خودتان است و مداومت در به خاطر داشتن اینکه تنها در این لحظه زنده اید و اکنون تنها زمانی است که برای انتخاب کردن در اختیار دارید و اینکه این اکنون همیشه در دسترس شما است. به راستی که هر لحظه آغازی تازه است.

از آنجا که برای زندگی کردن تنها لحظات را در اختیار دارید، پس چرا آنها را به تمامی زندگی نکنید و درنیابید که بیشتر وقت ها صادق  بودن با عمیق ترین و اصیل ترین طبیعت خودتان چه معنایی دارد؟

این کتاب توسط هور تاک لون اهل مالزی و از سر اشتیاق وی به ذهن آگاهی و میل او به آوردن ذهن آگاهی به زندگی طیف گسترده ای از افرادی که به شیوه های مختلف تحت استرس و رنج قرار دارند، تهیه شده است.

جهت مشاهده مشخصات کتاب روی بخش اطلاعات کتاب کلیک کنید.

شما می توانید این کتاب را هم اکنون از فروشگاه کتاب کتابیار سفارش دهید.

کتاب بگذار همه چیز آموزگارت باشد تالیف جان کابات زین ترجمه طاهباز

مشخصات کتاب
موضوع خودیاری ؛ روان درمانی و مشاوره-درمان های موج سوم
ناشر ارجمند
مولف جان کابات زین
مترجم سحر طاهباز ، امیرحسین ایمانی
نوبت چاپ 1
سال چاپ 1398
تعداد صفحات 144
قطع جیبی
نوع جلد شومیز
شابک 9786002006462

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

کتاب های مرتبط