کتاب راهنمای عملی درمان شناختی-رفتاری وسواس (کتاب کار) تالیف النا یادین ترجمه کریمی

  • 15,000 تومان


کتاب راهنمای عملی درمان شناختی-رفتاری وسواس (کتاب کار) تالیف النا یادین ترجمه کریمی

آشنایی با کتاب

کتاب حاضر برای افراد مبتلا به وسواس که مایل به یادگیری نحوه کنترل افکار وسواسی و اعمال وسواسی خود با استفاده از درمان رویارویی و جلوگیری از پاسخ هستند، نوشته شده است. ممکن است شما به درخواست درمانگرتان که درمان رویارویی و جلوگیری از پاسخ را که طبق شواهد علمی متعدد به عنوان یک درمان موثر در کاهش نشانگان وسواس است را آموزش می‌دهد یا اجرا می‌کند، به مطالعه این کتاب روی‌آورده باشید یا شاید هم از سر کنجکاوی در مورد اینکه چگونه درمان رویارویی و جلوگیری از پاسخ می‌تواند به شما در اداره‌کردن نشانگانتان کمک کند، به مطالعه آن اقدام کنید.
برنامه درمانی درمان رویارویی و جلوگیری از پاسخ در قالب 17 تا 20 جلسه که دوبار در هفته برگزار می‌شوند ارائه می‌شود که در طی این جلسات با موقعیت‌ها و مکان‌هایی که موجب بروز نشانگان وسواس در شما می‌شوند رویارو خواهید شد. این رویارویی‌ها به شکل تدریجی طراحی شده‌اند تا در خلال زمان متوجه شوید چیزهایی که از وقوعشان هراس دارید لزوما در صورت انجام‌ندادن آیین‌مندی‌ها ، روی نخواهند داد. برخی از این رویارویی‌ها را تحت نظارت و بازنگری درمانگر و برخی را به تنهایی در خانه انجام خواهید داد.

هر چند برخی افراد بدانگونه که ما می‌خواهیم و امید آن را داریم به درمان رویارویی و جلوگیری از پاسخ، پاسخ مطلوب نمی‌دهند، این درمان، موثرترین درمان موجود برای وسواس قلمداد می‌شود که بهترین فرصت و شانس بهبودی را برای شما به ارمغان می‌آورد. چنانچه از انگیزه درگیرشدن در این درمان برخوردار باشید، شانس بسیار خوبی را برای تجربه کاهش نشانگانتان و چیره شدن بر وسواس خود، پیدا خواهید کرد.

 مطالعه کتاب زیر نیز در کنار این کتاب می تواند برای شما مفید باشد:

کتاب راهنمای عملی درمان شناختی رفتاری وسواس (راهنمای درمانگر) تالیف ادنا ب. فوآ ترجمه جواد کریمی

شما می توانید این کتاب را هم اکنون از فروشگاه کتابیار سفارش دهید.

کتاب راهنمای عملی درمان شناختی-رفتاری وسواس (کتاب کار) تالیف النا یادین ترجمه کریمی

مشخصات کتاب
موضوع روان درمانی و مشاوره-روان درمانی وسواس
ناشر ارجمند
مولف النا یادین ؛ ادنا ب. فوآ ؛ تریسی ک. لیچنر
مترجم دکتر جواد کریمی ؛ دکتر خدیجه شیرالی نیا ؛ دکتر مهدی ایمانی
سال چاپ 1398
تعداد صفحات 64
قطع وزیری
نوع جلد شومیز
نوع چاپ تک رنگ
نوع کاغذ تحریر
شابک 9786002003706

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

کتاب های مرتبط