کتاب عاشقانه تالیف فریبا کلهر

  • 25,000 تومان


کتاب عاشقانه تالیف فریبا کلهر

رمان عاشقانه توسط فریبا کلهر نوشته شده و از سوی نشر آموت در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

 

در معرفی این کتاب آمده است:

این رمان یک فصل از همه عاشقانه‌هایی است که اتفاق می‌افتند اما اتفاقی نیستند. عاشقانه‌ای که از همان اولش می‌دانی یک نیمه اش تا ابد باید به دنبال نیمه دیگرش بگردد و انتظار بکشد. نیمه پنهان از قضا همان نیمه خاموشی است که اینجا روایت می‌شود و خودش را توی سکوت جا می‌گذارد. رونده اما حرف می‌زند. همه چیز را تعریف می‌کند و با این تعریف خودش را مرور می‌کند. فرصتی به آنی و نفسی که می‌گویند دم مرگ هست و برای همه کافی است.
این رمان قصه ی مردی است عاشق که به طور همزمان گرفتار کابوسی شده که سه زن برایش ساخته‌اند؛ همسر سابقش و دختری که او را می‌خواهد و دختری که تحسین، عاشقش شده.
نویسنده ای برابر فرشته مرگ قصه اش را می گوید تا شهرزادی باشد که مهلت می جوید. اما مگر نه اینکه بارها و بارها تاکید می کند که تو آگاهی و همه چیز را می دانی و چیزی به ساحت تو ناپیدا نیست؟!

 

داستان کتاب

رمان عاشقانه، حول محور مردی به اسم «تحسین» میچرخه که اهل یکی از روستاهای جاسبه هست!
همون اوایل دانشگاه با یه دختری به اسم مانا آشنا میشه و خیلی سریع تصمیم به ازدواج می گیره. حاصل ازدواجشون یه پسره، ولی وقتی پسرش میره پیش دبستانی تحسین متوجه میشه که زنش داره بهش خیانت میکنه و از هم جدا میشن ولی سایه‌ی مانا هر لحظه و هر ثانیه توی زندگیش حس میشه چون مانا طبقه‌ی پایینه همون آپارتمان خونه گرفته بود و هرروز به بهانه‌ی پسرشون یه سری به تحسین میزد و مانع ورود هر دختری توی زندگی تحسین می شد تا اینکه تحسین توی مطب دکتر با خال بانو آشنا میشه و یه دل نه صد دل عاشقش میشه...
اما خوندن ماجراهای خال بانو و عاشقانه‌شون با شما.

 

قسمت هایی از کتاب

همیشه نگران هستم روزی او را از دست بدهم. من زخم خورده‌ام. در زندگی کسانی بوده‌اند که تنهایم گذاشته و رفته‌اند بی‌آنکه مستحق این تنهایی و رفتن‌ها باشم. درستش این است که بعضی‌ها طوری رفتار کرده‌اند که من تنهایشان گذاشته‌ام؛ اما به هر حال خودم هم تنها شدم.

 

آن قدیم قدیما که صوت خوش رو بین پرنده ها تقسیم می‌کردن همه ی پرنده ها از اشراق و مشرق راه افتادن تا آوازی برای خودشون انتخاب کنن.
بلبل و قناری قبل از همه رسیده بودن و بهترین صوت هارو برای خودشون برداشته بودن‌. بعد بقیه از راه رسیده بودن‌. هرکه زودتر رسید سهم بیشتری نصیبش شد. این طوری شد که صوت خوش ته کشید و چیزی به کموتر نرسید. کموتر گله کرد و گفت من پیک دل داده هایم چرا باید بی نصیب باشم از صوت خوش؟ جواب شنید همینه که هست. هر کاری می‌خوای بکن. پرنده ها هم پر کشیدن و با آوازهاشون رفتن و کموتر را تنها گذاشتن. کموتر از ناراحتی هی گفت:«بدبختی... بدبختی...» از آن روز به بعد صوت کموتر شد همین کلمه بدبختی. هرجاهم بره رزق و روزی و سلامتی و خوشبختیو می‌بره از اون‌جا....

 

انگار شده ام شهرزاد قصه گو و برای زنده ماندن قصه را هیجان انگیز تر میکنم.موبایلش باز هم خاموش بود اما من هی براش پیامک فرستادم و وقتی امیدم رااز دست دادم براش نوشتم «خداحافظ«....

 

کتاب عاشقانه تالیف فریبا کلهر

مشخصات کتاب
موضوع داستان های فارسی - قرن 14
ناشر آموت
مولف فریبا کلهر
تعداد صفحات 236
قطع رقعي
نوع جلد شومیز
شابک 9786006605197

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

کتاب های مرتبط