کتاب قواعد فقه جلد چهارم (بخش حقوق بین الملل) تالیف عباسعلی عمید زنجانی

  • 9,500 تومان


کتاب قواعد فقه جلد چهارم (بخش حقوق بین الملل) تالیف عباسعلی عمید زنجانی

آشنایی با کتاب

این کتاب برای دانشجویان رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد به عنوان منبع اصلی درس «قواعد فقه: بخش حقوق بین‌الملل» به ارزش 2 واحد تدوین شده است.

حقوق بین‌الملل، شاخه‌ای از علم حقوق و شامل قواعد حاکم بر آن دسته از روابط افراد، سازمانها و دولتهاست که دارای حداقل یک عنصر خارجی و بین‌المللی باشند. حقوق بین‌المللِ اسلا م که به تبیین قواعد حاکم بر روابط دولت اسلامی با دیگر ملل می‌پردازد، جزئی از نظام حقوقی اسلام است و از این ‌رو مبانی، اهداف و منابع حقوق اسلامی بر آن نیز حاکم است و گزاره‌های مرتبط با حقوق بین‌الملل اسلام در جای‌جای منابع فقهی مطرح شده است.

پیدایش حقوق بین‌الملل اسلامی و تدوین آن در ضمن فقه که حقوق اسلام بخشی از آن است، هم‌زمان با ظهور اسلام و دوران قرون وسطا در اروپا بوده است. ازاین‌رو، بعضی نویسندگان، با تکیه بر شواهد تاریخی، حقوق بین‌الملل اسلامی را حلقه مفقوده میان حقوق روم و حقوق بین‌الملل جدید اروپا دانسته‌اند. این اثر جلد چهارم از مجموعه کتاب‌های قواعد فقه به نگارش استاد عباسعلی زنجانی است که به موضوع حقوق بین‌الملل اختصاص یافته و قواعد فقه در حوزه بین‌الملل و قواعد عمومی در حوزه بین‌الملل را بررسی می‌کند.

جهت مشاهده مشخصات کتاب روی بخش اطلاعات کتاب کلیک کنید.

شما می توانید این کتاب را هم اکنون از فروشگاه کتابیار سفارش دهید.

کتاب قواعد فقه جلد چهارم (بخش حقوق بین الملل) تالیف عباسعلی عمید زنجانی

مشخصات کتاب
موضوع حقوق
ناشر سمت
مولف عباسعلی عمید زنجانی
نوبت چاپ 1
سال چاپ 1392
تعداد صفحات 372
نوع جلد شومیز
نوع چاپ تک رنگ
نوع کاغذ تحریر
شابک 9789645309006

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

کتاب های مرتبط