کتاب ولادیمیر می‌گوید تالیف فریبا کلهر

  • 6,500 تومان


کتاب ولادیمیر می‌گوید تالیف فریبا کلهر

درباره کتاب

نویسنده در مقدمه ی کتاب آورده است که با شخصیت های این کتاب در تورنتو و در محله ای ایرانی نشین آشنا شده است و ولادیمیر  شخصیتی است که حرف های او فشرده ی افکار تمام اندیشمندان، بزرگان و فیلسوفان دنیاست.

 

داستان کتاب

داستان از زبان دخترکی نوجوان روایت می شود، در مورد یک خانواده ی سه نفره ی ایرانی است که تصمیم به مهاجرت به کانادا می گیرند. موقعیت جدید برخلاف توقعشان با سختی های زیادی همراه است و زندگی را به ورطه ی نابودی می کشاند. این جاست که نقش ولادیمیر پر رنگ تر می شود. ولادیمیر که شخصیت غایب، همیشه حاضر و به نوعی عقل کل داستان است با حرف هایی که از او نقل می شود، به یافتن راه درست و بهترین راهکار ها کمک می کند. 
 

نقد کتابیار

رمان “ ولادیمیر می گوید “ یک داستان ساده بود که خیلی هم ساده روایت شده بود. روی جلد این کتاب نوشته شده است: «رمانی برای همه» و فکر می کنم این سادگی در نوع بیان و روایت برای همه پسند شدن رمان عنصری ضروری بود. طوری که حتی می توان این کتاب را به عنوان گزینه ای مناسب برای نوجوانان هم تلقی کرد.

برای مشاهده سایر آثار “ فریبا کلهر “ اینجا کلیک کنید.

 

قسمت هایی از کتاب

 

ولادی می گوید : این خیلی بد است که همه می خواهند آدم مهمی بشوند. ولی هیچ کس نمی خواهد آدم مفیدی باشد.

 

- بابی گفت: صبرکن ببینم. ما دعوا نمی کنیم. این یک جور... یک جور... ولادی چه می گوید؟ یک جور مشاجره است. حالا چی می خواستی بگویی؟
گفتم: چرا همه اش شما شکست می خوری؟
گفت: از چی حرف می زنی؟ مگر میدان جنگ است؟ خیلی وقت ها من کوتاه می آیم تا یک چیز با ارزش تر را حفظ کنم. این طوری پیروز تمام مشاجره ها من هستم.
(صفحه ی 62 کتاب)

 

 

دیدن کسانی که انگار دیدنشان خیلی طبیعی است به ما آرامش و اطمینان میدهد. اطمینان از این که همه چی رو به راه است. (صفحه ی 84 کتاب)

 

به قول ولادی زندگی پشیزی نمی ارزد اگر همان که هستم بمانم. (صفحه ی 108 کتاب)

 

شما می توانید این کتاب را هم اکنون از فروشگاه کتابیار سفارش دهید.

برای مشاهده سایر کتاب های رمان و داستان اینجا کلیک کنید.

کتاب ولادیمیر می‌گوید تالیف فریبا کلهر

مشخصات کتاب
موضوع داستان های فارسی - قرن 14
ناشر آموت
مولف فریبا کلهر
تعداد صفحات 136
قطع رقعي
نوع جلد شومیز
شابک 9786009458301

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب