کتاب پرورش ابراز وجود تالیف سو بیشاپ ترجمه دکتر مجتبی دلیر

  • 21,000 تومان


کتاب پرورش ابراز وجود تالیف سو بیشاپ ترجمه دکتر مجتبی دلیر

مقدمه کتاب

ابراز وجود چیست؟ و ابراز وجود کردن مستلزم چه چیزی است؟ ابراز وجود توانایی ابراز خودتان همراه با اطمینان و بدون متوسل شدن به رفتارهای منفعلانه، پرخاشگرانه یا فریبکارانه است. ابراز وجود مستلزم خودآگاهی بیشتر است؛ یعنی شناختن، دوست داشتن و پذیرش مسئولیت “خود” واقعی تان. ابراز وجود نیازمند گوش دادن و پاسخگو بودن نسبت به نیازهای دیگران بدون غفلت از علائق خودتان یا زیرپا گذاشتن اصولتان است. ابراز وجود تقویت مهارت های بین فردی، ارتباط موثرتر، مهارکردن فشار روانی از طریق اداره بهتر افراد و شرایط دشوار است. مربوط به انتخاب است؛ یعنی توانایی بیان نیازها، عقاید یا احساس ها و اطمینان از اینکه بر خلاف میلتان تحت سلطه، سوء استفاده یا اجبار نخواهید بود.

ابراز وجود درباره ارتباط موثر است و این فقط به معنی انتخاب واژگان درست هنگام سخن گفتن در شرایطی خاص نیست. لحن، زیر و بمی و بلندی صدا، بیان چهره ای، وضع اندامی و زبان بدن همگی بخشی از پیام شما هستند که برای شخص دیگر ارسال می کنید و در صورتی که همه این بخش ها با هم هماهنگ نباشند، شما یک پیام مبهم ارسال خواهید کرد.

به طور کلی اگر خود یا طرف مقابلتان را کم اهمیت بدانید، سبک ارتباطی تان قاطعانه نخواهد بود، اگرچه در برخی اوقات انتخاب می کنید که منفعل باشید، یا پرخاشگری کنید، اما پاسخ قاطعانه همواره ترجیح داده می شود و به موقعیت برد-برد منجر می گردد که در آن، هر دو طرف ارتباط احساس خوبی نسبت به خودشان خواهند داشت. مهارت ابراز وجود آموختنی است. در فصل های کتاب رویکردها و فنون متنوع و پرکاربردی را بررسی خواهیم کرد.

جهت مشاهده مشخصات کتاب روی بخش اطلاعات کتاب کلیک کنید.

شما می توانید این کتاب را هم اکنون از فروشگاه کتاب کتابیار سفارش دهید.

کتاب پرورش ابراز وجود تالیف سو بیشاپ ترجمه دکتر مجتبی دلیر

مشخصات کتاب
موضوع روان درمانی و مشاوره-درمان های موج سوم
ناشر ارجمند
مولف سو بیشاپ
مترجم دکتر مجتبی دلیر ، فرزانه رسانه
نوبت چاپ 1
سال چاپ 1398
تعداد صفحات 152
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
نوع چاپ تک رنگ
نوع کاغذ تحریر
شابک 9786002007315

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

کتاب های مرتبط