کتاب کلیدواژه آزمون عمران نظارت تالیف محمدحسین علیزاده

  • 100,000 تومان


***ارسال رایگان با خرید بالاتر از 1.5 میلیون تومان***

کتاب کلیدواژه آزمون عمران نظارت تالیف محمدحسین علیزاده

کلیدواژه آزمون عمران نظارت کتابی است از مجموعه کتاب های کلیدواژه که به منظور جستجوی آسان و راحت داوطلبان آزمون نظام مهندسی به تفکیک رشته‌های عمران ـ نظارت، عمران ـ اجرا، عمران ـ محاسبات، معماری ـ نظارت، معماری ـ اجرا و معماری ـ طراحی، توسط انتشارات نوآور تهیه و تنظیم و ارائه شده است.

 شامل واژه‌های کلیدی:

  • مباحث مقررات ملی ساختمان مرتبط با آزمون عمران نظارت: مباحث 1، 2، 5، 6، 7، 8، 9، 10، 11، 12، 21، 22
  • قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و آیین‌نامه‌های اجرایی آن
  • آیین‌نامه طراحی سـاختمانها در برابر زلزله (استاندارد 2800، ویرایش چهارم)
  • راهنمای جوش و اتصالات جوشی در ساختمان‌های فولادی
  • روش‌ها و جزئیات اجرایی ساختمان
  • گودبرداری و سازه‌های نگهبان
  • مقررات، قوانین و ضوابط حقوقی و انتظامی مرتبط با ساخت و ساز

با توجه به زمان اندک و با توجه به تعداد سوالات آزمون‌های نظام مهندسی و نیز گستردگی مطالب و منابع آزمون، کتاب‌های کلیدواژه می‌تواند بسیار مثمر ثمر واقع شود و داوطلبان را در کوتاه‌ترین زمان به منبعی که سوال آزمون از آن طراحی شده، راهنمایی کند. سوال ذیل را در نظر بگیرید:

عرض و ارتفاع کلافهای افقی در تراز زیر دیوار به ترتیب کدام است؟

۱(عرض کلاف برابر عرض دیوار و یا ۲۵۰ میلیمترو ارتفاع آن برابردوسوم عرض دیوار و یا ۲۵۰ میلیمتر است.

۲(عرض کلاف ازعرض دیوار و یا ۲۵۰میلیمتر و ارتفاع آن از دو سوم عرض دیوار و یا۲۵۰میلیمتر کمتر نباشد.

۳(عرض کلاف از عرض دیوار ویا۲۵۰میلیمتر و ارتفاع آن از دوسوم عرض دیوار و یا ۲۵۰ میلیمتر کمتر باشد.

۴(عرض کلاف از عرض دیوار و یا۲۵۰میلیمتر و ارتفاع آن از دو سوم عرض دیوار و یا۲۵۰میلیمتر بیشتر نباشد.

با توجه به گستردگی مطالب و منابع آزمون‌های نظام مهندسی و زمان اندک آزمون، پیدا کردن جواب سوال مشکل است. برای جواب دادن به سوال طرح شده آن هم در کوتاهترین زمان بهتر است با توجه به رشته امتحانی خود، یکی از کلیدواژه‌های تخصصی (عمران محاسبات، عمران نظارت، عمران اجرا، معماری نظارت، معماری اجرا و معماری طراحی) را تهیه کرده و با تکرار و تمرین مهارت لازم در پیدا کردن واژه کلیدی در صورت سوال آزمون را بدست آورید و در نتیجه طی چند ثانیه جواب صحیح را انتخاب کنید.

به سوال توجه کنید، واژه کلیدی همانطور که خودتان حدس زدید کلاف افقی می‌باشد، با توجه به حرف اول و دوم، واژه کلیدی را در کتاب کلیدواژه پیدا کنید. همانطور که مشاهده می‌کنید واژه کلیدی، شما را به مبحث 8 صفحه 54 بند 8-5-5-10-1  ارجاع می‌دهد، با مراجعه به منبع یاد شده جواب سوال را به درستی انتخاب کنید. به این صورت شما می‌توانید در کمترین زمان به جواب صحیح برسید.

ذکر این نکته ضروریست که بعضی از واژه ها مانند بتن مسلح، سیمان، آب، آجر، دیوار جداکننده، کلاف و هزاران لغت دیگر، بارها و بارها(شاید صدها بار) در منابع آزمون نظام مهندسی (مباحث و دیگر منابع) تکرار شده است، ما تنها آدرس منابع و صفحاتی را دادیم که به احتمال زیاد، پاسخ سوال را در بر داشته باشد. زیرا آوردن تمامی صفحات و منابع نه تنها کار بیهوده‌ای است، بلکه باعث سردرگمی و اتلاف وقت داوطلبان عزیز می‌شود.

همچنین برای راحت‌تر پیدا کردن جواب سوال علاوه بر صفحه، بند منبع نیز ذکر شده است، که باعث می‌شود داوطلب راحت‌تر مطلب مورد نظر را در صفحه ذکر شده پیدا کند. البته باید به این نکته توجه کنید که گاهی بند مربوط به صفحه مورد نظر از چند صفحه قبل شروع شده و ما برای هماهنگی با سایر لغات کلیدی ناچار بند مذکور را آورده‌ایم. برای مثال سقف تخت، مبحث 8 صفحه 74 بند 8-6-5-8-الف که بند 8-6-5-8 متعلق به صفحه 73 می‌باشد.

در پایان توصیه می‌شود به منظور پاسخ سریع‌تر به پرسش‌های آزمون‌های نظام مهندسی، از مجموعه كتب «كلیدواژه توصیفی» كه توسط همین ناشر (نشر نوآور) به چاپ رسیده است  با توجه به رشته انتخابی خود نیز استفاده نمایید. كتب كلید‌واژه توصیفی به دلیل این كه، توضیحات هر كلیدواژه روبروی همان كمله آمده است باعث تسریع بسیار زیاد در زمان و ذخیره زمان برای مابقی سوالات می‌گردد. و استفاده همزمان از این دو نوع كلیدواژه باعث افزایش موفقیت در آزمون خواهد شد.

 توجه مهم:

1-این کتاب براساس منابع آزمون نظام مهندسی اردیبهشت 97 ویرایش و بروز شده است.

2-این کتاب شامل جداول اشتایل (پروفیل‌های ساختمانی) که از موارد لازم و ضرورری آزمون عمران نظارت است، می‌باشد.

 

 

کتاب کلیدواژه آزمون عمران نظارت تالیف محمدحسین علیزاده

مشخصات کتاب
موضوع آزمون نظام مهندسی - عمران نظارت
ناشر نوآور
مولف محمدحسین علیزاده
نوبت چاپ 14
سال چاپ 1398
تعداد صفحات 448
قطع وزیری
نوع جلد شومیز
نوع چاپ تک رنگ
نوع کاغذ تحریر
شابک 9786001682964

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب