شرایط و قوانین

 

مهم‌ترین شرایط و مقررات حاکم بر ارائه خدمات فروشگاه اینترنتی کتابیار به شرح زیر است. لذا خواهشند است در صورتی از خدمات ما استفاده فرمایید که این شرایط مورد پذیرش‌تان می باشد:
1. بعضی از کتاب‌های ارائه شده در کتابیار ممکن است قابل ارسال نباشد و کتابیار برخی عناوین را در انبار خود موجود داشته و باقی موارد سفارش داده شده را به صورت مستقیم از ناشر، مراکز پخش معتبر و یا همکاران کتابفروش خود تهیه می‌کند، اما در برخی موارد ممکن است کتاب خریداری شده توسط شما به دلیل چاپ تمام شدن کتاب، به هیچ عنوان توسط شبکه تأمین کتابیار قابل تهیه نباشد.

2. کتابیار، کتاب‌ها و دیگر محصولات عرضه شده را صرفاً بر اساس قیمت پشت جلد تعیین شده توسط ناشر به فروش می‌رساند، همچنین در تعیین قیمت هیچگونه نقشی ندارد. ممکن است قیمت برخی از کتاب ها توسط ناشر تغییر پیدا کند.

3. پس از تایید پرداخت هزینه، سفارش شما در سایت به حالت در دست اقدام تغییر وضعیت پیدا خواهد کرد. در صورت عدم تغییر وضعیت شما به در دست اقدام باید جهت تأیید پرداخت به بخش پشتیبانی پیام دهید.

4. سفارشات شما مشتریان عزیز حداکثر بعد از گذشت 2 روز کاری وارد چرخه ارسال شده و به اداره پست تحویل داده می شود.

5. پشتیبانی از لوح فشرده همراه کتاب‌ها، بسته‌های نرم افزاری  و همچنین کتابی که ایراد چاپی داشته باشد بر عهده تولید کننده یا ناشر است. در صورت بروز مشکل کتابیار مسئولیتی در این خصوص ندارد، اما تلاش خواهد کرد در حد امکان مشکل مشتری مرتفع گردد.

6. در صورت قابل تهیه نبودن محصول سفارش داده شده، وجه آن عیناً به حساب اعتباری مشتری بازگردانده می شود. مشتری می‌تواند از این وجه برای پرداخت هزینه سفارش‌های بعدی استفاده کرده و یا درخواست استرداد آن به حساب بانکی خود را با تماس تلفنی ثبت نماید. استرداد وجه مشمول هیچ هزینه ای نیست. انتقال وجه صرفاً از طریق کارت به کارت (حداکثر بعد از گذشت 3 روز کاری) انجام می‌شود لذا الزامیست نام صاحب حساب با نام مشتری در سایت تطابق داشته باشد .

7. سیستم اعتباری سایت صرفاً برای پرداخت هزینه‌های سفارشات، تسویه تغییر قیمت(با تماس با بخش پشتیبانی سایت) و بازپرداخت وجه پرداختی برای سفارشات به مشتریان طراحی گردیده است.

8. رویه بازگرداندن کالا: در صورت وجود هر مشکلی در محصول منوط به اینکه از مشکالات فنی تولید(مشکل چاپی، صحافی و...) باشد، خریدار محترم حداکثر بعد از گذشت 10 روز کاری فرصت دارد محصول را به کتابیار برای بررسی ارسال نماید. هزینه پست در صورت اثبات صحت مشکل از جانب ناشر بر عهده کتابیار می باشد. (این بند شامل کتب ضربه خورده، هرگونه پارگی، خیسی و ... نمی شود)

9. ممکن است قیمت و دیگر مشخصات کتاب‌ها توسط عرضه کننده اصلی که ناشر یا مرکز پخش است تغییر پیدا کند. مشتری با ثبت سفارش رضایت خود از این تغییرات را اعلام نموده است.همچنین در صورت سفارش های ترکیبی از 3 نشر به بالا ، در صورت ناموجود بودن برخی از کتاب ها ، کتابیار حق پردازش و ارسال باقی کتاب ها را برای خود محفوظ می دارد.

10. مالکیت معنوی و فکری کتب کتابیار یکی از ارکان مهم تمدن ملل است که متعلق به پدیدآورده اثر است و غیر قابل انتقال می باشد. و همچنین کلیه حقوق مادی کتب کتابیار متعلق به ناشر، مولف، مترجم آن کتاب است و هرگونه سوء استفاده اعم از کپی، اسکن، استخراج مطالب و... بدون اجازه صاحبان آن ضمن پیگرد قانونی، شرعا حرام می باشد.
11.کلیه مسئولیت آدرس های نوشته شده بر عهده مشتریان می باشد و در صورتی که آدرس نوشته شده اشتباه باشد یا برای مامور پست غیر قابل شناسایی باشد تمامی جوانب و مسئولیت های آن بر عهده خریدار است و کتابیار هیچ گونه مسئولیتی ندارد
12.در صورتی که شماره تماس نوشته شده اشتباه باشد به نحوی که در اطلاع رسانی به مشتری اختلال ایجاد شود کلیه جوانب و مسئولیت ها بر عهده مشتری می باشد
13.امکان اعمال هرگونه تغییر در کتاب های سفارش داده شده (افزایش/کاهش تعداد کتاب، اضافه/کم کردن یک یا چند کتاب و ...) پس از ثبت سفارش وجود ندارد و مسئولیت ثبت کتاب ها و تعداد آن ها بر عهده مشتری است.
14.مشتریان در هر مرحله از خرید می توانند تعداد کتاب های خریداری شده را بررسی نمایند و در صورتی که سفارش گذاری نهایی شده باشد مسئولیت تعداد کتاب های خریداری شده بر عهده آن ها می باشد و کتابیار هیچ گونه تعهدی در این باره ندارد
15.در صورتی که امکان لغو سفارش فراهم باشد و لیست تهیه برای واحد پخش ارسال نشده باشد هزینه لغو سفارش 9 درصد هزینه کل سفارش می باشد.
16.پس از تحویل مرسوله به اداره پست و ارائه بارکدپستی به مشتریان ، کتابیار هیچ گونه مسئولیتی در قبال نحوه عملکرد اداره پست نخواهد داشت و تایم دریافت مرسوله ها توسط کتابیار تضمین نمی شود.
17. خریدار موظف هست در هنگام خرید عنوان و تعداد کتاب های خریداری شده را بررسی کند و در صورتی که کتاب برای خریدار ارسال شد و دریافت نمود امکان مرجوعی کتاب وجود نخواهد داشت. و کتابیار در قبال اشتباه خریدار مسئولیتی بر عهده ندارد.