بانک جامع سوالات و شرح و درس تاسیسات مکانیکی و برقی برای مهندسان معماری و عمران (ویژه آزمون نظام مهندسی) تالیف پیمان ابراهیمی

  • 107,000 تومان


بانک جامع سوالات و شرح و درس تاسیسات مکانیکی و برقی برای مهندسان معماری و عمران (ویژه آزمون نظام مهندسی) تالیف پیمان ابراهیمی

 همانطور که می‌دانید مهندسان معماری و عمران جهت شرکت در آزمون‌های نظام مهندسی در صلاحیت‌های معماری اجرا، معماری نظارت و عمران اجرا باید علاوه بر مباحث تخصصی رشته‌های مربوط به خود در این صلاحیت‌ها، به مباحث تخصصی رشته‌های تأسیسات مکانیکی و برقی ساختمان شامل مباحث 13، 14، 15، 16 و… نیز آشنایی داشته باشند.

با توجه به اینکه حداقل ۲۵ درصد سؤالات در صلاحیت‌های فوق الذکر مربوط به مباحث تأسیسات مکانیکی و برقی می‌باشد، اهمیت مطالعه این مباحث بسیار واضح و روشن است. اما بدلیل اینکه این مباحث جزو مباحث تخصصی رشته‌های تأسیسات مکانیکی و برقی می‌‌باشند، اغلب مهندسان عمران و معماری در مطالعه مطالب این مباحث دچار سردرگمی و مشکلات فراوان می‌باشند و کلا نمی‌دانند که کدامیک از قسمت‌های این مباحث را مطالعه نمایند که مرتبط به رشته خودشان باشد بنابراین نیاز به مرجعی دارند که آنها را در مطالعه و آمادگی برای آزمون‌های این رشته‌ها آماده نماید و قطعاً بدون پاسخگویی به سؤالات این مباحث، قبولی شرکت‌کنندگان در این آزمون‌ها، بعید به نظر می‌رسد.

از این رو با توجه به تجربیات متعدد مولف در آزمونهای ادوار گذشته و تدریس بیش از ۱۸ سال در این مباحث،  کتاب بانک جامع سوالات و شرح و درس تاسیسات مکانیکی و برقی برای مهندسان معماری و عمران (ویژه آزمون نظام مهندسی) شرح و درس و خلاصه‌ ای ارزشمند برای مطالعه این مباحث و پاسخگویی به سوالات مربوط به آن ها در آزمون های نظام مهندسی در صلاحیت های ذکر شده می باشد.

در ضمن در این کتاب سعی شده است مجموعه ای کامـل از سـوالات مشـابه و اسـتاندارد از سـایر رشتـه‌هـای مرتبـط، شامل سوالات رشتـه‌های: معماری، عمران، تاسیسات مکانیکی، تاسیسات برقی و … تهیه و تحت عنوان بانک جامع سؤالات با پاسخ‌های تشریحی و بصورت طبقه‌بندی شده پیشکش حضور داوطلبان محترم گردد.

استفاده از این کتاب و مطالب آن بدون شک راهگشای مناسبی جهت پاسخگویی صحیح‌تر به سوالات  تاسیساتی در آزمون نظام مهندسی پیش رو می‌باشد.

فهرست مطالب:

مبحث دوازده مقررات ملی ساختمان: ایمنی و حفاظت کار در حین اجرا

مبحث سیزدهم مقررات ملی ساختمان: طرح و اجرای تأسیسات برساختمان‌ها

مبحث چهاردهم مقررات ملی ساختمان: تاسیسات مکانیکی

مبحث پانزدهم مقررات ملی ساختمان: آسانسورها و پلکان برقی

مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان: تاسیسات بهداشتی

مبحث هفدهم مقررات ملی ساختمان: لوله‌کشی گاز طبیعی

مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان: صرفه‌ جویی در مصرف انرژی

مبحث بیست و یکم مقررات ملی ساختمان: پدافند غیر عامل

مبحث بیست و دوم مقررات ملی ساختمان: مراقبت و نگهداری از ساختمان‌ها

بانک جامع سوالات و شرح و درس تاسیسات مکانیکی و برقی برای مهندسان معماری و عمران (ویژه آزمون نظام مهندسی) تالیف پیمان ابراهیمی

مشخصات کتاب
موضوع آزمون نظام مهندسی
ناشر نوآور
مولف پیمان ابراهیمی، فاطمه رسولی، علی فاضل
نوبت چاپ اول
سال چاپ 1398
تعداد صفحات 390
قطع رحلی
نوع جلد شومیز
شابک 9786001684838

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

کتاب های مرتبط