کتاب آناتومی سیستمیک اسنل (جلد پنجم: دستگاه گوارش) ترجمه توحید نجفی

  • 20,000 تومان


***ارسال رایگان با خرید بالاتر از 1.5 میلیون تومان***

کتاب آناتومی سیستمیک اسنل (جلد پنجم: دستگاه گوارش) ترجمه توحید نجفی

طی سه دهه گذشته، بسیاری از گروه های آناتومی تاکید خود را بر مطالعه ساختارهای سلولی و مولکولی معطوف نموده اند. این اطلاعات جدید، دانش ما را در مورد مکانیسم های فیزیولوژیک و بیومدیکال و نیز ارتباط آن ها با بیماری ها و درمان های دارویی  به طور قابل ملاحظه ای افزایش داده است. یک نکته غیر قابل بحث این است که بیماری که برای درمان به کلینیک مراجعه می کند دارای مشکلاتی در ساختار آناتومیک خود می باشد ولی ممکن است این ساختارها در معاینه، نقصی از خود نشان ندهند؛ لذا این مسئولیت مهمی برای دانشکده پزشکی خواهد بود که تا همه دانشجویان جدیدالورود به رشته های علوم پزشکی را با دانش پایه آناتومی بالینی مجهز نماید.

به منظور تاثیرگذاری بیشتر آموزش علوم پایه و برنامه های بالینی، بسیاری از دانشکده ها تمام چارچوب درسی پزشکی را به صورت سیستم به سیستم آموزش می دهند. بنابراین دانشجو در ابتدا با علوم پایه یک سیستم و به همراه آن با پاتولوژی، مسائل بالینی و جراحی آشنا می گردد. امید است که این روش بتواند منجر به تاثیرپذیری قابل ملاحظه چارچوب درسی گردد.

این کتاب جدید آناتومی بالینی به منظور تطبیق این روش تدریس با آموزش آناتومی در چارچوب های مدرن درسی تالیف شده است. همچنین بر مبنای این حقیقت طراحی گردیده است که یک پزشک نیاز به دانش دقیقی از یک سیستم خاص دارد، با این حال اطلاع متوسط از برخی نواحی کافی به نظر می رسد. به عنوان مثال، آناتومی راه های هوایی فوقاتی و تحتانی دستگاه تنفسی حائز اهمیت بالایی است در حالی که آناتومی کف پا اهمیت کمتری دارد. در مکان های خاصی از بدن که در آن جا بیماری ها شایع می باشند، یک مرور سطحی از آناتومی ناحیه ای آن منطقه نیز در ضمیمه آورده شده است. همچنین برای کاهش حجم مطالب از جداول گوناگونی نیز استفاده شده است؛ جدوالی که ابعاد و ظرفیت های مهمی از ساختارهای مختلف آناتومیک را نشان می دهد.

کتاب کاملاً مصور است و هر بخش تاکید دانشجو را به مهمترین مطالبی که باید یاد گرفته شود معطوف می نماید. همچنین ساختارهای پایه در هر سیستم طوری توضیح داده شده است تا دانشجو بتواند پایه دانسته های خود را از آن بسازد.

شما می توانید این کتاب را هم اکنون از فروشگاه کتابیار سفارش دهید.

فهرست مطالب کتاب آناتومی سیستمیک اسنل (جلد پنجم: دستگاه گوارش):

  • فصل 19: دیواری شکمی، حفره صفاقی، فضای خلف صفاقی و لوله گوارش
  • فصل 20: احشای ضمیمه دستگاه گوارش: کبد، پانکراس و طحال

کتاب آناتومی سیستمیک اسنل (جلد پنجم: دستگاه گوارش) ترجمه توحید نجفی

مشخصات کتاب
موضوع پزشکی علوم پایه - آناتومی
ناشر ارجمند
مولف ریچارد اس. اسنل
مترجم توحید نجفی (زیر نظر دکتر غلامرضا حسن زاده)
نوبت چاپ اول
سال چاپ 1389
تعداد صفحات 128
قطع وزیری
نوع جلد شومیز
شابک 9786005689853

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب