کتاب بازارها و نهادهای مالی ساندرز جلد اول ترجمه دکتر رضا تهرانی

 • 180,000 تومان140,000 تومان


کتاب بازارها و نهادهای مالی ساندرز جلد اول ترجمه دکتر رضا تهرانی

موجود در انبار

کتاب بازارها و نهادهای مالی ساندرز جلد اول ترجمه فارسی کتاب «Financial Markets and Institutions» می باشد که توسط دکتر رضا تهرانی ترجمه شده و به وسیله نشر دانشگاه تهران به چاپ رسیده است.

 

مقدمه کتاب بازارها و نهادهای مالی جلد 1 ساندرز

از دهه 1997 میلادی می توان به عنوان دهه ای نام برد که بازارهای مالی در ایالات متحده با توسعه و رشد روزافزونی مواجه شدند. در این دوره زمانی، شاخص صنعتی داوجونز، از سطح 2800 در ژانویه 1990 به بیش از 11000 واحد تا پایان دهه افزایش یافت. با این حال در اوایل دهه 2000 میلادی، در نتیجه رکود اقتصادی و بحران هایی که برخی از شرکت های بزرگ با آن مواجه شدند، همین شاخص به کمتر از 10000 واحد برگشت خورد. به علاوه برخی از سهام هایی که در بازار سهام نزدک مورد معامله قرار می گرفتند، کل سودی را که در اواخر دهه 1990 کسب کرده بودند، از دست دادند.

در حالی که در دهه 1990، ارزش اوراق بهادار دربازارهای مالی آمریکا رشد چشمگیری را تجربه می کرد، بازارهای مالی آسیای جنوب شرقی، آمریکای جنوبی و روسیه در حال سقوط بودند. در اوایل دهه 2000 میلادی، اقتصاد و سیستم مالی آرژانتین با بحران مواجه شد و ارزش ارز آن در مقایسه با دلار آمریکا، 30 درصد کاهش یافت. در اواسط دهه 2000 میلادی، بازار وام های رهنی در آمریکا با بحران ناشی از اعطای وام به افراد کم اعتبار مواجه شد. این بحران با افزایش بی سابقه قیمت نفت مواجه شد که در کاهش ارزش بازار سهام نقش داشت.

صنعت خدمات مالی نیز تغییرات چشمگیری را تجربه کرده است. این تغییرات نه تنها در حوزه سنتی خدمات مالی، مانند بانکداری تجاری و بانکداری سرمایه گذاری در حال رخ دادن بود، بلکه موسسات مالی در حوزه بین المللی نیز با رقابت شدیدی مواجه بودند.

بازارها و موسسات مالی نقش بسزایی در اندازه گیری و مدیریت ریسک ایفا می کنند. آنچه در این کتاب واضح است حرکت بازارهای مالی داخلی و خارجی به سمت یکپارچگی است. در چنین فضایی، واسطه های مالی به سمت صنعت خدمات مالی واحدی گام بر می دارند. مطالب تحلیلی این کتاب می تواند برای تمامی دانشجویان مقاطع مختلف مفید واقع شود. به علاوه تاکید کتاب حاضر بیشتر بر مباحثی است که بازارها و موسسات مالی در محیط فعالیت خود با آن مواجه هستند. ابزارهای عملیاتی مهمی همچون نحوه انتشار و معامله در بازارهای مالی و نحوه تجزیه و تحلیل صورت های مالی و کاربردهای وام، از جمله مواردی هستند که اگر دانشجویان خود را به این مهارت ها مجهز نمایند قادر خواهند بود در این محیط پویا، به مدیریت بازارها و موسسات مالی بپردازند. دانشجویان با استفاده از روش ها و ابزارهای عملی که در این کتاب با آن آشنا خواهند شد، می توانند عملکرد بازارها و موسسات مالی پیشرفته را درک نمایند.

برای مشاهده و خرید جلد دوم کتاب بازارها و نهادهای مالی ساندرز کلیک کنید.

 

سرفصل های کتاب بازارها و نهادهای مالی جلد 1 ساندرز ترجمه تهرانی

بخش اول: مقدمه و مروری بر بازار های مالی

 • فصل اول : مقدمه
 • فصل دوم : عوامل تعیین کننده نرخ بهره
 • فصل سوم : نرخ بهره و ارزشیابی اوراق بهادار
 • فصل چهارم : سیستم بانک مرکزی آمریکا ، سیاست پولی ، و نرخ های بهره

بخش دوم: بازار های اوراق بهادار

 • فصل پنجم : بازار پول
 • فصل ششم : بازار اوراق قرضه
 • فصل هفتم : بازار های وام رهنی
 • فصل هشتم : بازار سهام
 • فصل نهم : بازار ارز خارجی
 • فصل دهم : بازار اوراق مشتقه

بخش سوم : سایر موسسسات مالی

 • فصل یازدهم : صندوق های مشترک سرمایه گذاری و صندوق های سرمایه گذاری پوششی
 • فصل دوازدهم : صندوق های بازنشستگی

 

شما می توانید این کتاب را هم اکنون از فروشگاه کتاب کتابیار سفارش دهید و با پست پیشتاز در سراسر کشور تحویل بگیرید.

کتاب بازارها و نهادهای مالی ساندرز جلد اول ترجمه دکتر رضا تهرانی

مشخصات کتاب
موضوع مدیریت مالی
ناشر دانشگاه تهران
مولف آنتونی ساندرز، مارسیا کورنت
مترجم دکتر رضا تهرانی، دکتر عسگر نوربخش
نوبت چاپ 6
سال چاپ 1398
تعداد صفحات 448
قطع وزیری
نوع جلد شومیز
نوع چاپ تک رنگ
نوع کاغذ تحریر
شابک 9789640363027

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب