کتاب تحلیل بنیادی تکنیکال یا ذهنی مارک داگلاس ترجمه ریحانه هاشم پور

  • 180,000 تومان162,000 تومان


***ارسال رایگان با خرید بالاتر از 1.5 میلیون تومان***

کتاب تحلیل بنیادی تکنیکال یا ذهنی مارک داگلاس ترجمه ریحانه هاشم پور

با رشد روزافزون بازار بورس شاهد انتشار کتاب های بی شماری در زمینه نحوه کسب درآمد از این بازار هستیم. نظرات بسیاری در این زمینه وجود دارد، بعضی خوب، بعضی بد، برخی مبتکرانه و نو هستند و برخی نیز فقط نظرات قدیمی با ظاهری متفاوت می باشند. با این وجود معمولا هر نویسنده ایده ای دارد که او را از بقیه متمایز می کند، یک ایده ویژه ، مانند آقای مارک داگلاس که با نگرش این کتاب که حاصل سال ها تحقیق و تفکر ایشان است، برای معامله گران بازارهای مالی، یک معدن جواهر آفریده است.

درست در همین جا، مبتدی متوجه می شود که معامله کردن یکی از مستاصل کننده ترین تجربیاتی است که تا به حال با آن مواجه بوده است. 95 درصد از معامله گران قرار دادهای سلف و فارکس تمام پول خود را در همان سال اول از دست می دهند، معامله گران سهام هم وضعیت مشابهی قرار دارند. معامله گران مجرب به این نکته اذعان دارند که بیشتر معامله گران سهام قادر به انجام یک خرید سهام و نگاه داشتن آن برای مدت زمان کافی جهت کسب سود نیستند.

خیلی جالب است بدانید که بیشتر کسانی که در این بازار شکست می خورند در سایر فعالیت های اجتماعی افرادی موفق به شمار می آیند. وقتی معامله گری را با تجربیات زندگی روزمره خود مقایسه می کنیم و اینکه چگونه با بزرگ شدن، مهارت های بیشتری می آموزیم، نمی توانیم بپذیریم که 95 درصد افراد در آن شکست می خورند. گویا تمام مهارت هایی که برای کسب نمره بهتره در مدرسه آموخته ایم، با مهارت های لازم برای پیشرفت در کار یا ارتباط با دیگران و خلاصه تمام مهارت هایی که ما را در طول زندگی هدایت می کنند، برای معامله کردن نامناسب است. در این هنگام  در می یابیم که معامله گران باید از دیدگاه احتمالات به مسائل بیندیشند و تمام مهارت هایی را که در طول زندگی به دست آورده اند، تقریبا در تمام جنبه های زندگی، تسلیم کنند. مارک داگلاس در این کتاب به ما می آموزد که چگونه این کار را انجام دهیم. او کتاب ارزشمندی را تالیف کرده است. منابع او تجربیات شخصی اش به عنوان یک معامله گر، یک مربی معامله گری در شیکاگو نویسنده و سخران در زمینه روانشناسی معامله است.

 

فهرست کتاب تحلیل بنیادی تکنیکال یا ذهنی مارک داگلاس

فصل اول: به سوی موفقیت

فصل دوم: وسوسه معامله گری

فصل سوم: قبول مسئولیت

فصل چهارم: استمرار

فصل پنجم: عوامل موثر در درک بازار

فصل ششم: چشم انداز در بازار

فصل هفتم: لبه معامله گری، اندیشیدن در حوزه احتمالات

فصل هشتم: تغییر عقاید

فصل نهم: ماهیت عقاید

فصل دهم: تاثیر عقاید بر روی معامله گری

فصل یازدهم: اندیشیدن مانند یک معامله گر

 

شرح مختصر و سرفصل‌های کتاب

شما می توانید این کتاب را هم اکنون از فروشگاه کتاب کتابیار سفارش دهید.

کتاب تحلیل بنیادی تکنیکال یا ذهنی مارک داگلاس ترجمه ریحانه هاشم پور

مشخصات کتاب
موضوع مدیریت سرمایه گذاری
ناشر چالش
مولف مارک داگلاس
مترجم ریحانه هاشم پور
نوبت چاپ 9
سال چاپ 1402
تعداد صفحات 225
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
شابک 9789642522149

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب