کتاب روش های آماری در پژوهش مراقبت های بهداشتی مونرو تالیف استیسی بی. پلیختا ترجمه انوشیروان کاظم نژاد

  • 429,000 تومان386,250 تومان


***ارسال رایگان با خرید بالاتر از 1.5 میلیون تومان***

کتاب روش های آماری در پژوهش مراقبت های بهداشتی مونرو تالیف استیسی بی. پلیختا ترجمه انوشیروان کاظم نژاد

این کتاب شامل سه بخش می شود: بخش اول روی به دست آوردن و درک داده ها، بخش دوم روی تحلیل داده ها (اکثرا آماده ی دو متغیره) و بخش سوم روی ساخت مدل و اریه ی داده ها تمرکز دارد. بخش اول نسخه ی بسط داده شده ی بخش اول اصلی است و شامل فصل های طراحی مطالعات، سازماندهی و نمایش داده ها، به کارگیری آمار توصیفی یک متغیره و درک احتمال و آزمون فرضیه است. بخش دوم شامل 7 فصل از بخش دوم اصلی است و شامل فصل های روش های خاص آماری مانند آزمون های t، همبستگی، مدل های تحلیل واریانس (ANOVA ) و کای دو است. بخش سوم شامل آن فصل های مونرو است که تحت مدل سازی آمده بود (رگرسیون لوجستیک،رگرسیون خطی،مدل سازی معادلات ساختاری). همچنین فصلی تحت عنوان ارایه ی داده ها به صورت پوستر ،سخنرانی و مقالات مجله اضافه شده است.

ویژگی های کتاب

  • کتاب حاضر با تمرکز بر روی جدیدترین و رایج ترین روش های آماری که امروزه در علوم پزشکی استفاده می شوند، به محققان این امکان را می دهد تا هم در سطوح پایه و هم در سطوح پیشرفته درک عمیقی از تحلیل داده ها و روش های آماری مناسب پیدا کنند.
  • حال با حضور یک تیم نویسندگی جدید و البته در همان قالب کتاب کتاب اصلی که توسط باربارا هازارد مونرو ساختار یافته بود، نسخه جدید آن بر اساس نیازها و نظرات دانشجویان و محققان علوم پزشکی دوباره تدوین شده است.
  • هر بخش شامل چند فصل است و در هر فصل به طور مفصل سوالات پژوهش، مثال هایی از سایر متون، انواع داده های مورد نیاز، پذیره ها، جزئیات آماری و یک مثال کامل عملی برای نحوه محاسبه هر آماره به دستی و با استفاده از spss ارائه گردیده است. همچنین توضیحات مبسوطی درباره ی آمار ناپارامتری (آزاد توزیع) و آماره ی کای دو اضافه شده است.

شما می توانید این کتاب را هم اکنون از فروشگاه کتابیار سفارش دهید.

کتاب روش های آماری در پژوهش مراقبت های بهداشتی مونرو تالیف استیسی بی. پلیختا ترجمه انوشیروان کاظم نژاد

مشخصات کتاب
موضوع آمار پزشکی
ناشر جامعه نگر
مولف استیسی بی. پلیختا، الیزابت ای. کلوین
مترجم انوشیروان کاظم نژاد، محمدرضا حیدری، رضا نوروززاده
نوبت چاپ 7
سال چاپ 1402
تعداد صفحات 556
قطع وزیری
نوع جلد شومیز
نوع چاپ تک رنگ
شابک 9786001015366

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

کتاب های مرتبط