کتاب مداخلات در توانمندی های منش رایان نیمک ترجمه خدایاری فرد

 • 180,000 تومان165,750 تومان


کتاب مداخلات در توانمندی های منش رایان نیمک ترجمه خدایاری فرد

راهنمای عملی بالینگران

 

کتاب مداخلات در توانمندی های منش (راهنمای عملی بالینگران) اثری از رایان ام نیمیک با ترجمه محمد خدایاری فرد، مرجان حسنی راد و کتایون حلمی می باشد که توسط نشر دانشگاه تهران منتشر شده است.

اثر حاضر، کتابچه راهنمایی است توصیفی و کاربردی در مورد روانشناسی مثبت و توانمندی های منش برای افرادی که در زمینه های مربی گری، روانشناسی، آموزش و کسب کار اشتغال دارند – همین امروز توانمندی های منش را به کار گیرید!

کتاب مداخلات در توانمندی های منش نمونه کاملی است از روانشناسی مثبت: ستون فقرات روانشناسی مثبت دراین کتاب قرار دارد: توانمندی های منش – و پلی واقعی بین علم و عمل برپا کرده است. کارکردن با توانمندی های شخصیتی مراجعان (و همچنین توانمندی های خودمان) سلامت و سعادت را تقویت کرده، انعطاف پذیری و تاب آوری را پرورش می دهد، ارتباطات را بهبود بخشیده و فرهنگی غنی و حمایتی در تمرین های ما، در کلاس های درس و در سازمان ها به وجود می آورد. این راهنمای منحصر به فرد تجارب وسیع نویسنده ر ا در حوزۀعلم و کاربر روانشناسی مثبت و به گونه ای گردآوری کرده که هم درمانگران تازه کار و هم بالینگران با تجربه، از آن بهره مند می شوند. بالینگران تازه کار مفاهیم اساسی شخصیت و اثر توانمندی ها را اموخته و نحوۀ هماهنگ سازی رویکرد خود و یافتن ایرادات را می آموزند. بالینگران باتجربه نیز می توانند دانش خود را در مورد عناوین پیشرفت هایی مانند کاربرد افراطی توانمندی ها و برخوردها، مسائل مربوط به نقاط حساس، اخلاقیات و یکپارچه ساختن توانمندی ها با سعادت و خوشبختی، غرقگی و ذهن آگاهی عمیق تر کنند. نکات کاربردی در بخش فعالیت های علمی، در سراسر کتاب، راهنمای ارزشمندی است برای انخاذ واقعی رویکرد مبتنی بر توانمندی ها.

تعداد 24 برگه خلاصه که با موضوع به هریک از توامندی های منش جهانی پرداخته، منبعی ضروری برای برگزاری جلسات با مراجعان است که به اختصار عناصر اساسی و پژوهش های مربوط به هر توانمندی در آنها بیان شده است. تعداد 70 برگه فعالیت گام به گام مبتنی بر شواهد نیز ارائه شده است که میتوان به منظور تقویت آگاهی مراجعان از توانمندی های منش و استفاده از این توانمندی ها، افزایش انعطاف پذیری، تعیین و رسیدن به اهداف، برقراری ارتباطات مثبت و رسیدن به مشارکت در معنای زندگی روزانه خود، در اختیار مراجعان قرار داد. بدون در نظر گرفتن اینکه شما چه نوع خدمات بالینی ارائه می کنید، این راهنمای تخصصی منحصر به فرد معدن طلایی است در کاربرد های مبتنی بر علم. شما به سرعت قادر خواهید بود علم خوشبختی را به عمل درآورید!

 

فهرست مطالب کتاب مداخلات در توانمندی های منش

 • فصل اول: مبانی رویکرد مبتنی بر توانمندی ها هفت مفهوم کلیدی علم شخصیت
 • فصل دوم: توانمندی های برجسته پژوهش و کاربرد
 • فصل سوم: نکات ضروری کاربردی شش راهبرد قابل ادغام برای کاربست توانمندی های منش
 • فصل چهارم: تله های رفتاری؛ تصورات غلط و راهکارها
 • فصل پنجم: موارد پیشرفته در کاربرد توانمندی های منش
 • فصل ششم: توانمندی های منش، زیر نورافکن ها 24 کاربرگ مناسب برای متخصص بالینی
 • فصل هفتم: چگونگی کاربرد مداخلات در توانمندی های منش
 • فصل هشتم: مداخلات مبتنی بر پژوهش برای توانمندی های منش
 • فصل نهم: کلام آخر
 • واژه نامه انگلیسی به فارسی

شما می توانید این کتاب را هم اکنون از فروشگاه کتابیار سفارش دهید و با پست پیشتاز در سراسر کشور تحویل بگیرید.

کتاب مداخلات در توانمندی های منش رایان نیمک ترجمه خدایاری فرد

مشخصات کتاب
موضوع روانشناسی
ناشر دانشگاه تهران
مولف رایان ام. نیمک
مترجم دکتر محمد خدایاری‌فرد و مرجان حسنی‌راد و کتایون حلمی
نوبت چاپ 2
سال چاپ 1401
تعداد صفحات 464
قطع وزیری
نوع جلد شومیز
شابک 9789640300763

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب