کتاب مشاوره و روان درمانی وجودی در عمل تالیف امی ون دورزن ترجمه احمدرضا کیانی

  • 40,000 تومان


***ارسال رایگان با خرید بالاتر از 1.5 میلیون تومان***

کتاب مشاوره و روان درمانی وجودی در عمل تالیف امی ون دورزن ترجمه احمدرضا کیانی

آشنایی با کتاب

رویکرد وجودی یک رویکرد شناخته شده روان‌درمانی است، اما بیشتر نوشته‌ها در این زمینه، شدیداً به نظریه گرایش دارند. این کتاب جایگزین عملی و دست‌یافتنی ارائه می‌کند که برای آموزندگان و همچنین برای متخصصان باتجربه منبع گران‏بهایی است.

سبک مشاوره و درمان ارائه شده در این کتاب، نوعی کمک به مردم برای آشتی با تنگناهای زیستن است. مشکلات و مسائل مطرح شده در کتاب، در چارچوبی انسانی و اخلاقی مورد توجه قرار گرفته‌اند، نه در چارچوب بیماری و سلامت. چارچوب مرجع کتاب، فلسفی است، نه پزشکی، اجتماعی یا روان‌شناختی. پیش‌فرض این است که مردم باید قبل از اینکه بتوانند مشکلات و همین‏‌طور خودشان را معنی‌دار کنند، شیوه‌‏هایی را برای معنی‌دار ساختن زندگی بیابند.

امی‌ون دورزن روشی عملی ارائه می‌کند که از مشاهدات منظم، روشن‌سازی و تأمل برای کمک به مراجعان در بازکشف نیروهای درونی‏شان استفاده می‌شود. وی نشان می‌دهد که چگونه پیش‌فرض‌‏ها، ارزش‏ها و استعدادهای شخصی، بعد از به رسمیت شناخته شدن می‌توانند به شیوه سازنده‌ای مورد استفاده قرار گیرند. مؤلف با استفاده از مثال‏‌های موردی گسترده، کارایی رویکرد وجودی را در موقعیت‏‌های مختلفی (از کار روی بحران گرفته تا روبرویی با ناخوشی مزمن) نشان می‌دهد.

«این متن کلاسیک، کاربرد و تمرکز عملی را مهیا می‌سازد که با یکپارچه کردن ایده‌های جدید برای کار با هیجانات و رؤیاها، و در کنارش پیشنهادی ارزشمند برای بحث و تأمل، مطالعه بنیادین اصیلی را فراهم می‌آورد. این کتاب در الهام‏‌بخشی به هر درمانگری که آرزوی درگیری خلاقانه با مشکلات مراجع در زیستن زندگی که وی با خود به اتاق درمان می‌آورد، عقیم نمی‌ماند.» پرفسور سیمون دِ پلاک، مؤسسه متانویا و دانشگاه میدل‌سکس

«گزارشی مطمئن و واقع‌گرایانه از شیوه وجودی با نگاهی کلی و ارزشمند به فیلسوفانی که بر این رویکرد تأثیر گذاشته‌اند. بسیار خواندنی و الهام‌بخش؛ این کتاب در بین ادبیات رو به افزایش در مورد درمان‌های وجودی، منبعی موثق و قدرتمند باقی خواهد ماند.» دکتر گرگ مدیسون، مؤلف کتاب قطع تعلقات

امی‌ون دورزن در حال حاضر به عنوان رئیس مکتب جدید روان‌درمانی و مشاوره (NSPC) در میدل‌سکس لندن مشغول به فعالیت است و به تألیف 11 کتاب در زمینه روان‌درمانی وجودی پرداخته است.

 

فهرست کتاب:

مقدمه) خاستگاه‌های درمان وجودی

فصل1) هدف و چارچوب

فصل2) برقراری تماس

فصل3) روشن‌سازی جهان‌بینی شخصی

فصل4) ارزیابی

فصل5) اکتشافات خلاقانه

فصل6) آشتی کردن با زندگی

نتیجه‌گیری

 

شما می توانید هم اکنون این کتاب را از فروشگاه کتاب کتابیار سفارش دهید.

 

کتاب مشاوره و روان درمانی وجودی در عمل تالیف امی ون دورزن ترجمه احمدرضا کیانی

مشخصات کتاب
موضوع روانشناسی - روانشناسی وجودی
ناشر ارجمند
مولف امی ون دورزن
مترجم احمدرضا کیانی، یاسمن جمشیدیان
نوبت چاپ 1
سال چاپ 1394
تعداد صفحات 352
قطع وزیری
نوع جلد شومیز
شابک 9786002004130

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

کتاب های مرتبط