کتاب تسلط بر تحلیل تکنیکال تحلیل بنیادی مدیریت ریسک و روانشناسی معاملات برای معامله گران فارکس

 • 215,000 تومان193,500 تومان


کتاب تسلط بر تحلیل تکنیکال تحلیل بنیادی مدیریت ریسک و روانشناسی معاملات برای معامله گران فارکس

کتاب حاضر با عنوان اصلی «Fundamentals Of Currency Trading» (مبانی معامله گری ارز) اثر کارن فو (Karen Foo) می باشد که برای نخستین بار در سال 2021 منتشر شد. نسخه فارسی این کتاب با ترجمه مجید هدایتی فر در 216 صفحه و قطع وزری به وسیله نشر آراد کتاب به چاپ رسیده است.

درباره نویسنده ، کارن فو (Karen Foo)

کارن فو به طور فعال در سخنرانی‌ها، کنفرانس‌ها، سمینارها، نمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و رویدادهای عمومی در سنگاپور، مالزی، تایلند و ویتنام شرکت کرده است.
او با غلبه بر مشکلات متعدد در زندگی خود الهام بخش صدها و هزاران جوان، مدیران شاغل و رهبران شرکت‌های مختلف بوده است.
او در طول زندگی اش جوایز متعددی را در مسابقات عمومی برده است و بورسیه های تحصیلی زیادی دریافت کرده است.
او همچنین در ،تلویزیون ،رادیو مجلات و فیلم‌های مستند به دلیل موفقیت‌های تحصیلی و شغلی خود تاکنون بارها معرفی شده است. او در ۲۳ سالگی در کانال نیوز آسیا به عنوان یک سرمایه گذار جوان معرفی شد.

او بیش از ۱۰۰۰۰۰ دنبال کننده در یوتیوب دارد و در یوتیوب او نکات تجاری و سرمایه گذاری را با دنبال کنندگان خود از بیش از ۳۰ کشور به اشتراک میگذارد او از ویکی اکسپو جایزه «برترین تحلیلگر محبوب آسیا را نیز دریافت کرده است.

کارن فو در رقابت با معامله گران فارکس از سراسر سنگاپور با بیش از ۲۰۰ معامله گر رتبه ۱ را کسب کرده است. او همچنین در مسابقه ای که توسط FX Street برگزار شده بود، رتبه دهم را کسب کرد و با بیش از ۳۰۰۰ معامله گر از بیش از ۲۰ کشور رقابت کرد.

او در کنفرانس‌های مختلفی سخنرانی کرده است و در آنها تجربیات خود را با رهبران سرمایه گذاری و مدیران ارشد اجرایی زیادی به اشتراک گذاشته است. او همچنین داور مسابقه برای مسابقات سخنرانی عمومی متعددی بوده است که در سراسر سنگاپور برگزار می‌شود، از مسابقات سطح باشگاهی گرفته تا مسابقات ملی

با توجه به دامنه وسیع تجربیاتی که او دارد این سبب شده است تا با همکاری ۱۰ متخصص و سخنران حرفه ای آسیایی کتابی به نام «تبدیل ایده ها به سود بنویسد». کارن فو همچنین یکی از نویسندگان کتاب سرمایه گذاری با عنوان «حرکات نقدی شما» است که تمام درآمد حاصل از آن به بنیاد سرطان کودکان سنگاپور اهدا می‌شود.

درباره کتاب مبانی معامله گری ارز Fundamentals Of Currency Trading

در این کتاب در ابتدا به سفر معاملاتی این فرد از زمان کودکی تا حال اشاره شده است. بنابراین کتاب در ابتدا حالت داستانی دارد و به شرح زندگی نویسنده میپردازد این کتاب از صفر به بازار فارکس میپردازد و رفته رفته سطح مطالب پیشرفته تر میشود بنابراین در ابتدا برای معامله گران حرفه ای شاید مطالب تکراری و عمومی به نظر برسد اما در بسیاری از بخش‌ها برای این معامله گران هم حرف‌های زیادی دارد.
انواع معامله گران در این کتاب معرفی شدهاند و نویسنده نظر خودش را هم گفته است که از کدام سبک معاملاتی خودش استفاده می‌کند و براساس نوع شخصیتی که در شما هست پیشنهادهایی ارائه می دهد. در این کتاب شما با انواع محرک‌های بازار فارکس آشنا می‌شوید همچنین با انواع تحلیل ها شامل تحلیل تکنیکال ،بنیادی بین بازاری و احساسات به طور مفصل در فصل های مختلف آشنا خواهید شد. شما باید با درک مبانی ارزها آشنا باشید چرا دلار آمریکا به عنوان ارز اصلی است؟ شرایط بنیادی یورو چگونه است؟ چرا فرضا ین ژاپن سومین ارز پر معامله بازار فارکس است؟ پوند انگلیس، دلار کانادا، فرانک سوئیس دلار استرالیا و نیوزلند چه شرایط بنیادی دارند و تحت چه شرایطی می توانند تقویت شوند؟ چه نوع کارگزاری را برای معامله در بازار فارکس باید انتخاب کنید؟ معیارهای انتخاب کارگزاری ها چه عواملی هستند؟ اینها بخشی از سوالاتی است که در این کتاب به پاسخ آن پرداخته می شود.
در تحلیل بنیادی به چه عواملی باید دقت کنید وظیفه بانک‌های مرکزی کشورها چیست؟ بانک های مرکزی در چه مواقعی در بازارها دخالت می‌کنند سیاست‌های پولی چیست و چگونه تغییر نرخ بهره میتواند سبب ایجاد احساسات در بازار ارز شود. در این کتاب با شاخص‌های اقتصادی پیشرو، تاخیری و همزمان آشنا می‌شوید که این شاخص‌ها می‌توانند روی جنبه‌های مختلف بازار تاثیر بگذارند. چرخه های تجاری داده‌های ،اشتغال تولید ناخالص داخلی تراز تجاری خرده فروشی، شاخص قیمت مصرف کننده و تولید کننده شاخص‌های مسکن و ... می‌توانند روی بازارها اثرگذاری زیادی داشته باشند و معامله گران باید به این شاخص‌های اقتصادی توجه داشته باشند. متاسفانه معامله گران آماتور بیشتر روی جنبه تکنیکالی تمرکز دارند و جنبه های بنیادی بین بازاری و احساسات را در نظر نمیگیرند. چرا معامله گران آماتور بیشتر به یادگیری تحلیل تکنیکال علاقه مند هستند، چون برای آنها ساده تر است و این سبب میشود که در بازار به طور پیوسته پول از دست بدهند و در ادامه از بازار برای همیشه خارج میشوند.
به جهت اهمیت مدیریت ریسک و داشتن برنامه معاملاتی هر کدام در فصلی جداگانه راجب آنها صحبت شده است. شما باید بدانید که در هر معامله چند درصد ریسک مجاز هستید انجام دهید. متاسفانه افراد آماتور خیلی علاقه به سریع پولدار شدن دارند و در مدیریت ریسک و برنامه معاملاتی بسیار ضعیف هستند و این تفاوت عمده افراد حرفه ای و آماتور است. افراد آماتور در زمینه تحلیل تکنیکال خیلی قوی هستند اما عدم مدیریت ریسک و نداشتن برنامه معاملاتی سبب می‌شود که آنها درصد ریسک را رعایت نکنند و ناگهان در چند معامله حساب خود را به راحتی منفجر می کنند و بعد فکر می‌کنند مقصر تحلیل تکنیکال است و مجدد به آموزش تحلیل تکنیکال می پردازند و سپس حساب دیگری باز می‌کنند و دوباره حساب را منفجر می‌کنند و این چرخه همیشه تا جایی ادامه دارد که آنها پی می‌برند برای این بازار مناسب نیستند یا این بازار کلاهبرداری است. در کنار مدیریت ریسک برنامه معاملاتی روانشناسی معاملات نیز پارامتر با اهمیتی است که در فصلی جداگانه به آن پرداخته شده است. حتما توصیه های مربوط به فصل روانشناسی معاملات را گوش فرا دهید. البته این‌ها مواردی هستند که افراد آماتور علاقه ای به شنیدن آنها ندارند اما شما سعی کنید که فراتر از این افراد در معامله گری عمل کنید و راهی که آنها می‌روند را نروید.

 سرفصل های کتاب مبانی معامله گری ارز Fundamentals Of Currency Trading

 • مقدمه ای برای معامله گران در فارکس
 • شرکت کنندگان در بازار فارکس
 • محرک های بازار فارکس
 • تحلیل
 • مبانی جفت ارزها
 • درک مبانی ارزها
 • مقدمه ای بر کارگزاری ها
 • مقدمه ای بر تحلیل بنیادی
 • شاخص های اقتصادی
 • مدیریت ریسک
 • داشتن برنامه برای مدیریت ریسک
 • مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال
 • اندیکاتورهای تکنیکالی
 • حمایت و مقاومت
 • معامله گری بر اساس کندل استیک ها
 • روانشناسی معاملات
 • اشتباهات روانشناسی معاملات در اکثر معامله گران
 • احساسات در بازار ارز
 • حفظ معاملات شما
 • حقیقتی در مورد معامله گری که هیچ کس به شما نمی گوید
 • نتیجه گیری
 • نمونه ژورنال معاملاتی
 • خلاصه ای از وب سایت های مفید

کتاب تسلط بر تحلیل تکنیکال تحلیل بنیادی مدیریت ریسک و روانشناسی معاملات برای معامله گران فارکس

مشخصات کتاب
موضوع بازارهای مالی
ناشر آراد کتاب
مولف کارن فو
مترجم هدایتی فر
نوبت چاپ 1
سال چاپ 1402
تعداد صفحات 216
قطع وزیری
نوع جلد شومیز
نوع چاپ تک رنگ
نوع کاغذ تحریر سفید
شابک 9786001866463

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب