کتاب درک ساز و کارهای پول رابرت پی. مورفی ترجمه احسان موسوی

  • 260,000 تومان234,000 تومان


***ارسال رایگان با خرید بالاتر از 1.5 میلیون تومان***

کتاب درک ساز و کارهای پول رابرت پی. مورفی ترجمه احسان موسوی

کتاب درک ساز و کارهای پول با عنوان اصلی «Understanding Money Mechanics» اثر رابرت پی. مورفی (Robert P. Murphy) می باشد. رابرت پی مورفی دارای مدرک دکترای اقتصاد از دانشگاه نیویورک است. او نویسنده کتاب‌های بسیاری برای افراد غیرمتخصص در زمینه‌های اقتصادی است. کتاب حاضر با ترجمه احسان موسوی در 286 صفحه و قطع وزیری به وسیله نشر چالش به چاپ رسیده است.

درباره کتاب درک ساز و کارهای پول Understanding Money Mechanics

به افراد باهوش یک مرور مختصر و در عین حال جامع از تئوری، تاریخ و عملکرد پول و بانکداری با تمرکز بر ایالات متحده ارائه می دهد. اگرچه نویسنده خود را یک اقتصاددان مکتب اتریشی می‌داند، اما بیشتر مطالب این کتاب ارائه‌ای بی‌طرف از حقایق تاریخی و توصیفی عینی از مکانیک خلق پول در دنیای امروز است.

این کتاب سعی دارد تا مرجعی برای همه خوانندگان باشد، چه آنها که «اتریشی» هستند و چه سایرین (به همین دلیل، در هر قسمتی که امکانش بود داده‌هایی از منابع مرتبط با فدرال رزرو آورده شده و منبعشان ذکر شده است.). مطمئنا آن دسته از خوانندگانی که علاقه‌مند به بررسی دقیق‌تر نظریه و تاریخچه بانکداری مرکزی از منظر اتریشی هستند، می‌بایست دنبال کردن این موضوع را با آثار اصلی موری راتبارد شروع کنند. کتاب «سازوکارهای پول مدرن» از فدرال رزرو شیکاگو نیز راهنمای مفیدی است. این کتاب جایگزینی برای مطالعه دقیق‌تر آثار راتبارد و دیگران نیست.

بحث درباره QE و TARP (امداد دارایی‌های آشفته) وقتی که بسیاری از تحلیلگران واقعا تفاوت بین اعطای یک وام و اصلاح ساختار سرمایه شرکت را ندانند، بسیار سخت خواهد شد و همچنین، ارزیابی ضرورت و حکمت عملیات‌های فدرال رزرو در بازار ریپو کار دشواری خواهد بود وقتی اکثر مردم اصلا نمی‌دانند که بازار ریپو چیست. این کتاب تلاش می‌کند تا با ارائه یک محتوای آموزشی خلاصه درباره نظریه و تاریخچه در حد ضرورت، این خلاء را پر کرده و درعین حال ارتباط این مباحث را با رویدادهای جاری نشان دهد.

کتاب حاضر موضوعات متعددی از جمله استاندارد طلای کلاسیک، عملیات بازار باز فدرال رزرو، تغییرات در سیاست بانک مرکزی از زمان شیوع ویروس کرونا، اقتصاد بیت کوین و نقد نظریه پولی مدرن (MMT) را پوشش می دهد.

کتاب درک ساز و کارهای پول رابرت پی. مورفی ترجمه احسان موسوی

مشخصات کتاب
موضوع اقتصاد
ناشر چالش
مولف رابرت پی. مورفی
مترجم احسان موسوی
نوبت چاپ 1
سال چاپ 1403
تعداد صفحات 286
قطع وزیری
نوع جلد شومیز
شابک 9786227775518

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب