کتاب آسیب شناسی پایه رابینز 2017 (عمومی) ترجمه دکتر فتح اللهی

 • 95,000 تومان


***ارسال رایگان با خرید بالاتر از 1.5 میلیون تومان***

کتاب آسیب شناسی پایه رابینز 2017 (عمومی) ترجمه دکتر فتح اللهی

از آنجا که امروزه درک مکانیسم بیماری ها فقط و بیش از گذشته مبتنی بر داشتن درک کافی و پایه قوی در علوم پایه (علوم اساسی) است، لذا در این کتاب بسیار بر این علوم تکیه شده است و به این منظور توجه کاملی به شناخت سلول و نماهای مولکولی آن گردیده  و حتی برای اولین بار بخشی تحت عنوان «سلول به عنوان واحدی از سلامتی» اضافه گردیده است و یادمانی از پدر آسیب شناسی یعنی رودولف ویرشو (Virchow) آلمانی است که بیش از یکصد سال پیش این موضوع را تحت عنوان "سلول پایه اصلی سلامت و بیماری ها است" مطرح کرده بود. این بخش که فصل اول کتاب را تشکیل می دهد حاوی مسائل بسیار جدید در حوزه سلول، ژن و مولکول است که با 22 تصویر رنگی گویا به طور ساده و قابل فهم ارائه گردیده است.

در سال های اخیر این تفکر بنیادی به قدری مورد توجه قرار گرفته است که برنامه ریزان  پزشکی تغییر آموزش کلاسیک را به پزشکی سلولی و مولکولی پیشنهاد می نمایند. کتاب رابینز در این بخش مروری اجمالی بر اصول پایه و باز نمایاندن پیشرفت های اخیر است که به مکانیسم  بیماری ها در ارتباط با ژنوم – توالی های DNA ویژگی های RNAs و مشتقات آن و آنچه را که یک دانشجوی دوره عمومی پزشکی نیاز دارد می آموزد. البته در ادامه کار در بقیه فصول هر جا لازم باشد به این مطالب به صورت تکمیلی می پردازد.

شکی نیست که درک این مفاهیم در پزشکی اگرچه بسیار مهم است ولی شاید تمامی آن در دوره آموزش پزشکی لازم نباشد لذا نویسندگان کتاب سعی کرده اند آن مقدار که مرتبط به توانایی آموختن در دوره دانشجویی باشد مطرح نمایند؛ به همین دلیل موارد بسیار زیادی در این پژوهش ها وجود دارد که بسیار مهم اند و نویسندگان عنوان New breakthrough به آنها داده اند ولی در این کتاب به آن نپرداخته اند چون بسیاری از آن ها در مرحله عملی قرار نگرفته اند و در حد پژوهش اند. مشابه این عملکرد در بررسی همه بیماری ها نیز عمل شده است؛ فقط آن عده از بیماری ها که بیشتری در دسترس آموزش پزشکی عمومی است مثلاً از بین تعداد بیشمار عیوب ژنتیکی، هتروژن و یا از انواع بسیار گوناگون بیماری های ناشی از نقص ایمنی فقط تعداد اندکی که شایع ترند مطرح شده است. علاوه بر آن مواردی که در چاپ های گذشته بوده که کاربرد بالینی چندانی نداشته اند، در این کتاب حذف گردیده اند.

یکی از نکات مهم در این کتاب استفاده از تصاویری است که عالمانه و هنرمندانه و در چهار رنگ و برای فهم آسان تر مطالب کتاب به تصویر کشیده شده است. این موضوع از اهمیت خاصی برخوردار است. در بعضی نکات ممکن است تنها خواندن مطالب نوشتاری کفایت نکند و اگر در تصویره نمایانده شوند دانشجو بهتر و ساده تر مطلب را می گیرد. در تمام فصل ها (کتاب رابینز عمومی 9 فصل و کتاب رابینز اختصاصی 15 فصل) از آخرین اطلاعات به دست آمده درباره بیماری ها بدون اطاله کلام استفاده شده است.

شما می توانید این کتاب را هم اکنون از فروشگاه کتابیار سفارش دهید.

فهرست کتاب آسیب شناسی پایه رابینز 2017 (عمومی):

 • فصل 1: سلول به عنوان واحدی از سلامتی و بیماری
 • فصل 2: آسیب سلول، مرگ سلول و سازگاری سلول
 • فصل 3: التهاب و ترمیم
 • فصل 4: اختلالات همودینامیک، ترومبوز، و شوک
 • فصل 5: بیماری های دستگاه ایمنی
 • فصل 6: نئولازی
 • فصل 7: بیماری های ژنتیکی و بیماری های کودکان
 • فصل 8: بیماری های محیطی و تغذیه ای
 • فصل 9: آسیب شناسی کلی بیماری ها عفونی
 • نمایه

کتاب آسیب شناسی پایه رابینز 2017 (عمومی) ترجمه دکتر فتح اللهی

مشخصات کتاب
موضوع پزشکی علوم پایه - پاتولوژی
ناشر ارجمند
مولف کومار، عباس، استر
مترجم دکتر علیرضا فتح اللهی ، دکتر خسرو سبحانیان، دکتر پارسا قوام، زهرا محمدی، یاسمن صادقی
نوبت چاپ اول
سال چاپ 1396
تعداد صفحات 512
قطع وزیری
نوع جلد گالینگور
شابک 9786002006530

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب