کتاب تالار گرگ تالیف هیلاری مانتل ترجمه علی اکبر قاضی زاده

  • 120,000 تومان


کتاب تالار گرگ تالیف هیلاری مانتل ترجمه علی اکبر قاضی زاده

برنده جایزه من بوکر 2009

این کتاب سرشار از وصف زندگی اجتماعی و اعتقادی مردم انگلستان قرن شانزدهم است. چشم و هم چشمی های سیاسی که دامنۀ آن به خیابان و محله ها و خانه ها هم کشیده می شود، درونمایۀ رمان تاریخی تالار گرگ هیلاری مانتل است. زندگی هنری هشتم، تامس کرامول (شخصیت اصلی کتاب)، آن بولین، تامسمور، کاردینال وولزی و دیگران دستمایۀ هیلای مانتل برای ورود به درون زندگی و روان مردم پنج قرن پیش انگلستان است تا به این پرسش بپردازد که انسان در گیرودار حادثه ها تا چه حد میزان استعداد تباهی یا رستگاری دارد. زبان این رمان پرکرشمه و جذاب است. تمام متن در واقع مرور بر یادگاران پررنگ گذشته و عبور از یادمان و خاطره هاست؛ بی هیچ دقت یا اصرار بر دسته بندی و رعایت تقدم زمانی.

شروع این رمان به صورت زیر است:

حرف اول

از میان دریای باریک

شهر پوتنی 1500 میلادی

 

«حالا بلند شو!»

بی رمق، گیج و خاموش با تمامی قامت بر روی سنگ فرش حیاط افتاده بود؛ با سری خم شده به یک سو و چشم هایی چنان خیره به دروازه که گویی نجات بخشی در راه است. اگر کسی ضربه ای کاری می زد، امکان داشت همین حالا او را می کشت.

خون از بریدگی زخم سرش می جوشید – زخمی که در نخستین ضربت، پدرش به او زد – آرام به سوی صورتش راه می رفت. از این گذشته چشم چپ او جایی را نمی دید. اما اگر با سر خم شده، با چشم نیمه بستۀ راست نگاه می کرد، می توانست بندهای شل شدۀ چکمه پدر را ببیند. بند چکمه روی چرم ساق، دوتایی بود و گرۀ محکم آن، همان بود که بر روی ابروی او زخم دیگری زد.

«حالا بلند شو!» والتر بر سر او فریاد می کشید و همچنان در این فکر بود تا ضربه ای دیگر بزند. سرش را اندکی بالا گرفت، بدون نشان دادن دست ها روی شکم به پیش می خزید. نمی خواست دست ها را به کار اندازد. می دانست والتر دوست دارد بر دست های او ضربه بزند، پدر پرسید: «چرا این طوری می خزی؟ مگر مارماهی هستی؟» چند قدم عقب رفت، توانش را جمع کرد تا لگد دیگری به او بزند.

ضربۀ آخرین نفس او را برید. فکر کرد بیش از این تحمل ندارد. دوباره با صورت روی زمین پهن شد. اکنون منتظر بود تا والتر روی او بپرد. بلا، سگ خانه، بسته شده در حیاط خلوت، پارس می کرد. با خود اندیشید که اگر بمیرد دلش برای سگش تنگ خواهد شد. حیاط بوی خون می داد...

شما می توانید این کتاب را هم اکنون از فروشگاه کتابیار سفارش دهید.

برای مشاهده سایر کتاب های رمان و داستان اینجا کلیک کنید.

کتاب تالار گرگ تالیف هیلاری مانتل ترجمه علی اکبر قاضی زاده

مشخصات کتاب
موضوع رمان خارجی - انگلستان قرن 16
ناشر تندیس
مولف هیلاری مانتل
مترجم علی اکبر قاضی زاده
نوبت چاپ 4
سال چاپ 1398
تعداد صفحات 864
قطع رقعی
شابک 9786001820380

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

کتاب های مرتبط