کتاب عصب روانشناسی در مدرسه (راهنمای کاربردی) تالیف جیمز ب. هیل ترجمه ژانت هاشمی آذر

  • 65,000 تومان


***ارسال رایگان با خرید بالاتر از 1.5 میلیون تومان***

کتاب عصب روانشناسی در مدرسه (راهنمای کاربردی) تالیف جیمز ب. هیل ترجمه ژانت هاشمی آذر

آشنایی با کتاب

این کتاب آخرین اطلاعات را درباره روابط مغز- رفتار ارائه می‌کند و روش‌هایی را توصیف می‌کند که براساس آن متخصصان مدرسه می‌توانند اصول عصب روان‌شناختی را در کارشان با کودکان به کار ببرند. این کتاب با پل زدن روی شکاف میان نظریه عصب روان‌شناختی، ارزیابی و مداخله عناوین پیچیده‌ای را به سبک سرراست و آسان برای فهم بررسی می‌کند. این نویسندگان مفاهیم پیشین درباره کارکردهای مغز را به چالش می‌کشند و مدل فرضیه‌آزمایی شناختی را ارائه می‌کنند. روش نوینی که به کاربران کمک می‌کند که درک درستی از ویژگی‌های دانش‌آموز شکل دهند و مداخله‌های انفرادی معنی‌دار و ارزشمندی را برای کودکان با دامنه گسترده‌ای از اختلال‌های یادگیری و رفتاری به کار ببرند. این کتاب با گنجاندن مطالعات موردی و مثال‌هایی که شرح می‌دهند که کاربران در عمل چه چیزهایی را در کلاس ببینند و انجام دهند، تعدادی از فرم‌ها و کاربرگ‌های قابل تکثیر مفید را هم ارائه می‌کند. در این کتاب کاربران، پژوهشگران و دانشجویان انواع گوناگونی از مطالعات موردی، شکل‌ها، فرم‌ها و نمودارها را خواهند یافت که در موضوع‌های پیش روی روان‌شناسی مدرسه مفید واقع خواهد شد. این متن به سبکی کاربر دوست نوشته شده است، دامنه‌ای از اطلاعات اساسی عصب روان‌شناختی را ارائه می‌کند، فعالیت‌های ارزیابی مربوط را به طور کامل مرور می‌کند و در عین حال روی مداخله‌ها تمرکز می‌کند.

به طور خلاصه، این کتاب دانش پایه آغازینی را ارائه می‌کند که در بسیاری از برنامه‌های روان‌شناسی مدرسه نادیده گرفته شده است.

نویسندگان: دکتر جیمز ب. هیل خدمات روان‌شناختی در مرکز ارزیابی و توان‌بخشی کودکان واقع در برزنکس نیویورک ارائه می‌کند. او عضو هیأت علمی گروه کودکان در کالج پزشکی آلبرت انیشتین و دانشکده روان‌شناسی فرکوف دانشگاه یشیو است. دکتر کاترین ا. فیورلو دانشیار دانشکده روان‌شناسی در دانشگاه تمپل است و اکنون در آنجا به عنوان مدیر برنامه روان‌شناسی مدرسه خدمت می‌کند. او قبل از اتمام دوره دکتری خود به عنوان روان‌شناس مدرسه کار می‌کرد و هنوز هم به کار خصوصی ارزیابی تشخیصی ادامه می‌دهد.

 

فهرست کتاب:

فصل1) کاربردهای ارزیابی و مداخله در محیط‌های آموزشی

فصل2) یک مدل از کارکرد مغز

فصل3) رویکردهای عصب روانشناختی به تفسیر ارزیابی

فصل4) پیوند ارزیابی با مداخله

فصل5) عصب روانشناسی اختلال‌های خواندن

فصل6) عصب روانشناسی اختلال‌های ریاضی

فصل7) عصب روانشناسی اختلال‌های زبان نوشتاری

فصل8) اصول عصب روانشناختی و آسیب‌شناسی روانی

 

شما می توانید هم اکنون این کتاب را از فروشگاه کتاب کتابیار سفارش دهید.

کتاب عصب روانشناسی در مدرسه (راهنمای کاربردی) تالیف جیمز ب. هیل ترجمه ژانت هاشمی آذر

مشخصات کتاب
موضوع روانشناسی - عصب روانشناسی
ناشر ارجمند
مولف جيمز ب. هيل، کاترين ا. فيورلو
مترجم ژانت هاشمی آذر
نوبت چاپ 1
سال چاپ 1394
تعداد صفحات 464
قطع وزیری
نوع جلد شومیز
شابک 9786002003973

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

کتاب های مرتبط