کتاب معامله گر منضبط مارک داگلاس ترجمه احسان سپهریان

  • 190,000 تومان171,000 تومان


***ارسال رایگان با خرید بالاتر از 1.5 میلیون تومان***

کتاب معامله گر منضبط مارک داگلاس ترجمه احسان سپهریان

کتاب معامله گر منضبط: پرورش ذهن برای موفقیت در بازار با عنوان اصلی «The Disciplined Trader: Developing Winning Attitudes» اثر مارک داگلاس برای نخستین بار در سال 1990 منتشر شد. بهترین ترجمه کتاب معامله گر منضبط به وسیله احسان سپهریان انجام شده است و در 234 صفحه و قطع وزیری به وسیله نشر چالش به چاپ رسیده است.

درباره نویسنده: مارک داگلاس

مارک داگلاس از افراد برجسته در حوزه معامله گری و بازارهای مالی است. ولی به دلیل ارائه مفاهیم مربوط به روانشناسی معامله گری و اهمیت کنترل ذهن برای رسیدن به سود و موفقیت در معامله گری شناخته شده است. نخستین کتاب او با عنوان معامله گر منضبط (The Disciplined Trader) در سال 1990 منتشر شد. این کتاب در کنار تحلیل بنیادی تکنیکال یا ذهنی (Trading in the zone) که در سال 2000 منتشر شد اولین کتاب‌هایی بودند که به ارائه مفهوم روانشناسی معامله گری در بازارهای مالی پرداختند. کتاب دیگر مارک داگلاس با عنوان معامله گر کامل (The Complete Trader) در سال 2015 منتشر شد.

درباره کتاب معامله گر منضبط The Disciplined Trader

کتاب معامله گر منضبط با موضوع روانشناسی معامله گری و کنترل ذهنی در بازارهای مالی تالیف شده است. مارک داگلاس بیان می کند که اغلب معامله گران تازه کار در بازارهای مالی بر جزئیات روش ها و استراتژی های معامله گری تمرکز می‌کنند و کمتر به کنترل احساسات در معاملات خود اهمیت می دهند، به همین دلیل شکست می خورند. از نظر نویسنده برای موفقیت در بازارهای مالی ۸۰٪ روانشناسی اهمیت دارد و سهم استراتژی های معاملاتی تنها ۲۰٪ است. مارک داگلاس در این کتاب توضیح می دهد که ایجاد انضباط شخصی و کنترل احساسات از مهمترین ویژگی هایی هستند که معامله گران موفق را از سایرین جدا می کند و برای رسیدن به این مهم باید در نگرش ها و باورهای شخصی تغییر ایجاد کرد.

“معامله گر منضبط” به عنوان یک راهنمای گام به گام به شما کمک می کند بر عواطف و احساسات خود تسلط پیدا کنید و از انجام رفتارهایی که باعث از دست رفتن پول می شود خودداری کنید. در پایان ، شما به عنوان یک معامله گر متحول خواهید شد و شانس شما برای تبدیل شدن به یک معامله گر موفق افزایش پیدا خواهد کرد.

کتاب معامله گر منضبط مارک داگلاس ترجمه احسان سپهریان

مشخصات کتاب
موضوع مدیریت سرمایه گذاری
ناشر چالش
مولف مارک داگلاس
مترجم احسان سپهریان
نوبت چاپ 11
سال چاپ 1400
تعداد صفحات 234
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
شابک 9786009798117

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب